У Львові проведуть навчання служб цивільної оборони

  • 03.03.2009, 02:00
  • 1387
  • Андрій Яремко
5 березня 2009 року на території м. Львова та області буде проведено навчання за темою «Координація діяльності органів управління та формувань територіальних і функціональних ланок Львівської територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ при ускладненні повеневої (паводкової) обстановки, пропуску льодоходу та повені (паводків)». Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради, в ході навчань в межах м. Львова буде здійснено: оцінку готовності до дій міської та районних комісій з питань ТЕБ та НС, спеціалізованих міських і районних служб ЦО та взаємодіючих з нею відомчих структур при ускладненні обстановки; створення штабів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; перевірку готовності гідрологічних систем спостереження та уточнення порядку регулярних гідроспостережень; уточнення стану гідроспоруд, водосховищ, ставків, меліоративних систем та об’єктів; уточнення заходів щодо забезпечення безперебійної роботи систем зливної каналізації населених пунктів; визначення у складі місцевих резервів матеріально — технічних ресурсів, призначених для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском повені та паводків. Навчання проводитиметься відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації «Про основні завдання цивільного захисту (цивільної оборони) Львівської області у 2009 році». Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення повідомляє мешканців, що у разі виникнення чи загрози виникнення надзвичайної ситуації, що пов'язана із повінню (затопленням) окремих районів у місті через засоби оповіщення звучатиме приблизний текст повідомлення населення: "Увага! Увага! Говорить управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради. Внаслідок різкого підвищення температури повітря до 12 — 14 градусів тепла, посилення південно — західного вітру до 25 м/с з поривами до 27 м/с, опадів у вигляді сильного дощу (понад 50 мм за 12 годин), інтенсивного танення снігу та поверхневого стоку води у річках Полтва, Зубра підтоплені житлові будинки в районі вулиць (перелік вулиць та номерів будинків). Населенню, яке проживає на відповідних вулицях, зібрати необхідні речі, продукти харчування, воду, відключити газ і електроенергію та вийти в безпечні райони для реєстрації. Про одержану інформацію повідомте сусідів, допоможіть хворим та громадянам похилого віку. За будь яких обставин дотримуйтесь спокою, не піддавайтеся паніці. Будьте уважними до повідомлень управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР". 5 березня відповідний текст повідомлення озвучувати у Львові не планують.

5 березня 2009 року на території м. Львова та області буде проведено навчання за темою «Координація діяльності органів управління та формувань територіальних і функціональних ланок Львівської територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ при ускладненні повеневої (паводкової) обстановки, пропуску льодоходу та повені (паводків)».

Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради, в ході навчань в межах м. Львова буде здійснено: оцінку готовності до дій міської та районних комісій з питань ТЕБ та НС, спеціалізованих міських і районних служб ЦО та взаємодіючих з нею відомчих структур при ускладненні обстановки; створення штабів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; перевірку готовності гідрологічних систем спостереження та уточнення порядку регулярних гідроспостережень; уточнення стану гідроспоруд, водосховищ, ставків, меліоративних систем та об’єктів; уточнення заходів щодо забезпечення безперебійної роботи систем зливної каналізації населених пунктів; визначення у складі місцевих резервів матеріально — технічних ресурсів, призначених для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском повені та паводків.

Навчання проводитиметься відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації «Про основні завдання цивільного захисту (цивільної оборони) Львівської області у 2009 році».

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення повідомляє мешканців, що у разі виникнення чи загрози виникнення надзвичайної ситуації, що пов'язана із повінню (затопленням) окремих районів у місті через засоби оповіщення звучатиме приблизний текст повідомлення населення:

"Увага! Увага! Говорить управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради.

Внаслідок різкого підвищення температури повітря до 12 — 14 градусів тепла, посилення південно — західного вітру до 25 м/с з поривами до 27 м/с, опадів у вигляді сильного дощу (понад 50 мм за 12 годин), інтенсивного танення снігу та поверхневого стоку води у річках Полтва, Зубра підтоплені житлові будинки в районі вулиць (перелік вулиць та номерів будинків).

Населенню, яке проживає на відповідних вулицях, зібрати необхідні речі, продукти харчування, воду, відключити газ і електроенергію та вийти в безпечні райони для реєстрації. Про одержану інформацію повідомте сусідів, допоможіть хворим та громадянам похилого віку.

За будь яких обставин дотримуйтесь спокою, не піддавайтеся паніці. Будьте уважними до повідомлень управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР".

5 березня відповідний текст повідомлення озвучувати у Львові не планують.