У Львові створять Інститут міста

  • 16.03.2009, 17:28
  • 1528
  • Андрій Яремко
У Львові буде створено Інститут міста. Інститут міста проводитиме аналітичну роботу у галузі місцевого самоврядування та займатиметься підвищенням кваліфікації працівників мерії. Відповідне рішення прийнято під час засідання виконавчого комітету Львівської міської 13 березня.

«Раніше у Львові працювали науково-дослідні інститути, які опрацьовували різноманітні ідеї розвитку міста, ноу-хау, і передавали до органів влади свої напрацювання для їх реалізації. Зараз же чиновник сам повинен згенерувати ідею, втілити її і потім відповідати за цю ідею. На щастя, у місті є такі люди, однак Львів має гостру потребу у створенні НДІ, які б вивчали закордонний досвід, проводили аналітичну роботу у галузі місцевого самоврядування, організовували навчання та курси підвищення кваліфікації для працівників органів місцевої влади», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як повідомила президент Національної академії державного управління при Президентові України, почесний голова Наглядової Ради Міжнародного центру перспективних досліджень Віра Нанівська, у Франції функціонує близько 2 000 таких інститутів та шкіл, 200 з яких - муніципальні.