А. Садовий:«Наділяючи великою відповідальністю, держава забирає усі важелі впливу на місто»

  • 20.03.2009, 15:10
  • 1350
  • Андрій Яремко
«Україна за 17 років зробила значний поступ у демократичному розвитку. На сьогодні вже з’явились нові суспільні класи: місцеве самоврядування, приватний бізнес, громадянське суспільство. У країні сформовано такі поняття як приватна власність, поділ гілок влади на судову, законодавчу, виконавчу. Натомість відсутнє чітке розуміння поділу обов’язків та повноважень між органами місцевого самоврядування та державною владою. Вже сьогодні ми ставимо наболіле питання щодо повноважень місцевого самоврядування. Наділяючи органи місцевого самоврядування великою відповідальністю, державна влада забирає усі важелі впливу на ситуацію в місті. Львів’яни покладають усю відповідальність за безпеку на дорогах, порядок на вулицях, санітарний стан, податкове навантаження на міську владу. Натомість, міліція, ДПІ, Держархбудконтроль не підпорядковуються місту. Окрім того, ці установи ще й не виконують своїх обов’язків. Ситуація вимагає негайного втручання. Нам  необхідно створити інтелектуальне забезпечення розвитку нашого міста. Одним із перших кроків є заснування Інституту міста, що проводитиме аналітичну роботу у галузі місцевого самоврядування та займатиметься підвищенням кваліфікації працівників мерії», - зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.

Про це сьогодні йшлося за круглим столом «Співпраця центральної влади з органами місцевого самоврядування на регіональному рівні: проблеми, міжнародний досвід, радянська спадщина, завдання для реформ».
Захід відбувався за участі Надзвичайного та Повноважного посла США в Україні п. Вільяма Тейлора, міського голови Львова Андрія Садового, першого заступника голови ЛОДА Валерія П’ятака, Почесного голови Наглядової ради Міжнародного центру перспективних досліджень Віри Нанівської.