Керівники усіх земляцтв України з’їхались до Львова

  • 06.04.2009, 12:04
  • 1433
  • Андрій Яремко
Львів консолідує Україну. 4 квітня керівники усіх земляцтв областей України на чолі із віце-прем’єр-міністром України Іваном Васюником з’їхались до Львова. Серед урочистостей – керівники усіх земляцтв висадили у парку «Знесіння» калиновий гай. Участь у висадці взяв і міський голова Львова Андрій Садовий.

«Підтримуючи такі заходи, Львів стає ще більш зеленим», - зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, що у 2008 році вперше земляцтва вийшли з двома спільними заходами на широку громадськість, а у травні 2008 року відбулась презентація земляцтв на День м. Києва. Натомість у вересні 2008 року за підтримки Президента та Уряду України вперше проведено Свято «День земляцтв областей України». Обидва заходи знайшли широку зацікавленість у громадськості і у владних колах.

19 вересня 2000 року вважається початком об’єднавчої роботи та датою створення Ради керівників земляцтв. Відтоді кожен квартал Координатором об’єднання виступає одне з земляцтв, яке пропонує і організовує спільні заходи, ініціює постановку назрілих питань перед органами влади, всіляко сприяє поширенню земляцьких починів у Києві та в регіонах. Таким земляцтвом – координатором нині є «Львівське Товариство у Києві», яке готується до відзначення 10-річчя своєї діяльності (11.11.1999р. дата офіційної реєстрації громадської організації «Львівське Товариство»).

Головою Правління «Львівського Товариства у Києві» від часу його створення є віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник, Виконавчим директором – Геннадій Дерев’янчук. До складу Правління Товариства входять відомі особи – Олександр Шлапак, Ігор Гринів, Павло Качур, Ігор Коліушко та інші.

Традиційними для киян і гостей столиці стали щорічні заходи Товариства – Карнавально-обрядове дійство «Маланка» та «Човен «Львівська мрія». Булаву (символ) Координатора Ради земляцтв Львівське Товариство отримало від Вінницького земляцтва (голова – Віталій Безносюк), а передавати булаву Координатора має Житомирському земляцтву ( голова – Павло Жебрівський).