Під час сьогоднішнього пленарного засідання сесії ЛМР голова фракції БЮТ Юрій Гудима подав звернення

  • 09.04.2009, 19:33
  • 1768
  • Андрій Яремко
Голова фракції БЮТ у Львівській міській раді Юрій Гудима подав звернення до міського голови Андрія Садового. «Останнім часом у Львівській пресі з’явився ряд публікацій про наміри міської влади щодо перейменування вулиць На жаль, в переліку нових назв вулиць, які з’являться на карті Львова, не значиться вулиця Ростислава Братуня. У зв’язку з цим дозвольте нагадати, що у жовтні 2008 року комісією з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів, площ, скверів та споруд у м. Львові прийнято рішення про перейменування вулиці Албанської на вулицю Ростислава Братуня, враховуючи те, що дана вулиця розташована неподалік будинку, де жив поет у Львові (вул. Ген. Грицая, 8). Це рішення прийнято у відповідь на звернення голови Львова Андрія Садового і депутатів Львівської міської ради з проханням довести справу перейменування вулиці Албанської на честь поета Ростислава Братуня до завершення, а отже підтримати це рішення на сесії Львівської міської ради, яка відбудеться у травні з нагоди Дня міста», - голова фракції БЮТ Юрій Гудима.

Довідка

Ростислав Братунь народився 7 січня 1927 року в місті Любомль на Волині. У 1950 році закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка. До 1979 року очолював Львівську організацію спілки письменників.

Ростислав Братунь – головний редактор журналу «Жовтень» (сьогодні «Дзвін»), голова Львівської організації Спілки письменників України, Народний депутат СРСР від Львова – стояв біля витоків заснування Народного Руху України, ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Товариства Лева, Львівської бесіди, національно-культурних товариств. Ставши одним із перших демократичних депутатів, він боровся за право націй на самовизначення, за свободу віросповідань, зокрема ініціював процес легалізації УГКЦ. З трибуни 2-го З’їзду Народних депутатів СРСР вперше відстояв право України на повернення своєї історичної символіки.

На сторінках радянської преси саме Ростислав Братунь першим звертається до проблем об’єктивного перегляду місця ОУН-УПА, Січових стрільців в історії боротьби України за незалежність.

Вірність ідеалам свободи – її він проніс крізь усе своє життя. Саме за вірність Ростислав Братунь був посмертно нагороджений Всеукраїнською організацією «Меморіал» орденом В. Стуса».