До Львова приїде генерал-губернатор Канади Мікаель Жан

  • 23.04.2009, 13:00
  • 1385
  • Андрій Яремко
В рамках державного візиту до України Генерал-губернатор Мікаель Жан відвідає Львів. 25 квітня о 18.00 у Львівському Палаці мистецтв (вул. Коперніка, 17) відбудеться молодіжний форум, на якому Генерал-губернатор Канади зустрінеться з молоддю. Темою діалогу стане питання громадянського суспільства: «Як молодь України протистоїть викликам сьогодення?». Також на учасників форуму чекає виступ гурту «Тарасова ніч». Організаторами заходу виступають: Канадсько-Української Парламентарної Програми, ГО Центру «Молода Дипломатія», ELSA, Інституту громадського лідерства, Пласт-НСОУ, ЗУРЦ.

Довідка

Мікаель Жан народилася в Порт-о-Пренс, Гаїті. Вона іммігрувала до Канади разом із своєю родиною, втікаючи від диктаторського режиму того часу.

Після отримання ступеня Магістра з порівняльної літератури в університеті Монреалю, вона викладала в цьому ж університеті на факультеті італійських студій. Три стипендії дозволили їй продовжити своє навчання в університетах Перуджі та Флоренції, а також в Католицькому університеті Мілану. Вона вільно розмовляє п'ятьма мовами: французькою, англійською, італійською, іспанською та креольською.

Під час свого навчання пані Жан вісім років працювала в притулках Квебеку для жінок, постраждалих від насильства, роблячи активний внесок у становлення мережі притулків у всьому Квебеку та Канаді. Пізніше вона зайнялася журналістикою і стала шанованою журналісткою та ведучою інформаційних програм на Радіо-Канада та СВС.

Пані Жан удостоїлася численних нагород, серед них призу Мірей-Ланкто за репортаж про подружнє насилля; призу Анік за найкращий інформаційний репортаж в Канаді про розслідування влади грошей в суспільстві Гаїті; першу премію в галузі журналістики організації Міжнародна амністія в Канаді. Міжнародна асамблея парламентарів французької мови нагородила її орденом Кавалера Плеяди Як визнання її досягнень в комунікації Монреаль і Міністерство імміграції та відносин з громадянами Квебеку надали їй статус почесної громадянки Монреаля.

Канада була проголошена Конфедерацією в 1867році. Канадська система управління - це парламентська демократія і конституційна монархія. Королева Єлизавета II є Королевою Канади та Главою держави. Прийнявши присягу 27 вересня 2005 року, Високодостойна Мікаель Жан, 27-й Генерал-губернатор з часу проголошення Конфедерації, представляє Корону в Канаді та виконує обов'язки глави держави.