Привітальний виступ міського голови Андрія Садового з нагоди відкриття урочистої сесії

  • 10.05.2009, 14:58
  • 3875
  • Андрій Яремко
Шановні пані і панове, Шановний Олександре Віталійовичу Нас всіх об’єднує одна мрія – якісне, комфортне життя у Львові, економічний розвиток міста, його престиж та відомість в Україні та світі. Доля дарувала нам можливість жити і працювати в місті, яке є особливим і для України і для Європи. Львів завжди давав можливість українцям усвідомлювати свою причетність до європейської історії. Україна звертала погляд на Львів в критичні моменти своєї історії і йшла за Львовом тоді, коли ми проголошували історичну потребу в незалежності і тоді коли несли в уже незалежну Україну дух демократичних перетворень. Однак ми не можемо жити лише минулими звершеннями. Погляд лише у минуле загрожує нам втратою лідерських позицій і свіжості думки. Події останніх років а особливо останніх місяців все частіше ставлять перед українцями запитання: якою далі буде Україна і що ми можемо зробити аби вона ставала кращою? І в багатьох виникає запитання: Чи зможе Львів запропонувати нову модель, новий зразок і нові орієнтири? На мою думку так, хоча це завдання за складністю можна прирівняти до здобуття незалежності. Адже мова йде не про одноразовий героїчний чин, до якого завжди готовий Львів, а щоденну важку працю. Після отримання незалежності Львів змушений був шукати нових аругемнтів для своїх лідерської позиції. Одних лише гасел вже недостатньо. Потрібні якісні зразки соціально-економічного розвитку, модернізації інфраструктури, успіхи на міжнародній арені, наочні приклади покращення комфорту життя мешканців. Україна чекає на позитивний приклад Львова і ми маємо його дати!

Ми з вами починаємо набирати обертів на цьому шляху. Ми модернізуємо нашу інфраструктуру – ремонтуємо дороги, водопроводи, оновлюємо лікарні і школи.

Ми розробляємо і щонайголовніше впроваджуємо стратегію розвитку міста, залучивши до цієї роботи авторитетні міжнародні компанії. Львів починає викристалізовувати ті напрямки економіки, які мають прийти на заміну занепалій пострадянські важкій індустрії – туризм, освіта та галузь високих наукоємних технологій.

Ми святкуємо день міста і можемо на вулицях нашого міста пересвідчитись в тому, що день Львова разом з нами святкують тисячі гостей звідусіль. Минулого року ми прийняли 1,5 млн туристів і впевнений цього року ця цифра зросте.

Цього року ми почули звіт провідної експертної компанії світу KPMG, яка зарахувала Львів ло 31 міста світу з найбільшим потенціалом розвитку ІТ-технологій.

Розуміючи, що завтрашня сила Львова сьогодні навчається в школі, ми почали інвестувати більше грошей в середню освіту – ремонтувати школи, закуповувати профільні кабінети, мотивувати учнів до навчання.

Це нові тенденції, які нам потрібно підтримати і розвинути. Львів переживав різні періоди в своїй історії – були занепади і були зростання.

Однак історію творять конкретні люди. І історію нашого міста творимо ми з вами з Божою допомогою. І те, яким Львів зустріне своє 754-ліття і яким він буде в подальшому залежить від нас з вами.

Зі святом вас.

Слава Львову, Слава Україні!