У Львівській міській раді запровадять електронне урядування

  • 14.05.2009, 12:13
  • 1680
  • Андрій Яремко
У Львівській міській раді розпочали реалізовувати проекту із запровадження електронного урядування. Основна мета проекту – максимально використовувати новітні електронні технології у роботі з документами та з мешканцями. Проект реалізується у співпраці з Посольством Сполученого Королівства Великої Британії в Україні.

Електронне урядування об'єднує у собі дві великі складові - внутрішню інформаційну інфраструктуру та зовнішню, що забезпечує взаємодію міської ради з мешканцями та підприємцями міста.

Для мешканців у перспективі електронне урядування передбачає подання звернення он-лайн, відслідковування руху своєї заяви он-лайн, перегляд стану оплати житлово-комунальних послуг тощо. Основна мета проекту – аби мешканець, зайшовши в Інтернеті, вдома чи на роботі, зміг з’ясувати всі проблеми та питання, які у нього виникають.

Ще однією важливою місією проекту є створення системи електронної комунікації між управліннями, департаментами, відділами та їхніми працівниками.

«Ми хочемо мінімізувати кількість телефонних обдзвонів, пересилання факсів, писання службових записок, тобто зменшити ті бюрократичні справи, на які пересічний посадовець витрачає значну частину робочого дня. Нова внутрішня електронна система спростить та пришвидшить рух інформації між структурними підрозділами Львівської міської ради», - зазначила керівник управління внутрішньої політики Наталія Міхнова.

Ці функції виконуватиме внутрішній портал міської ради, який включатиме в себе такі складові: - єдину базу звернень мешканців до Львівської міської ради, - базу звернень до диспетчерської служби, - електронну бібліотеку для працівників, - новини , - електронну структуру Львівської міської ради (з документальним доповненням), - єдиний календар подій Львівської міської ради

Процес реалізації проекту розпочався у березні 2009 року. І вже у вересні 2009 року планується повномасштабне використання нового порталу. Загалом, період реалізації проекту із запровадження електронного урядуванню у Львівській міській раді триватиме 2 роки.

Для забезпечення успішної реалізації проекту Львівська міська рада активно веде переговори із найкращими IT-компаніями міста для залучення їх до проекту.

Координує даний проект управління внутрішньої політики департаменту «Адміністрація міського голови».