А. Садовий: «Лише трикутник влада, бізнес та освіта можуть бути ефективними у розвитку міста»

  • 27.05.2009, 11:38
  • 1409
  • Андрій Яремко
Львів презентував власну стратегію економічного розвитку. Розробкою стратегії займався один із світових лідерів консалтингу – компанія Monitor Group (США). В основу стратегії покладено економічне зростання Львова через побудову успішних бізнес-кластерів. Як зауважують розробники, стратегія розроблялась компанією спільно з представниками бізнесу, влади, освіти. Також до розробки включали нагалядову раду з представників еліти міста.

«Адже лише трикутник влада, бізнес та освіта можуть бути ефективними у розвитку міста», - зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.

Основний зміст дослідження ґрунтується на створенні переваг за рахунок економічного розвитку, в основі якого покладено кластери. Кластерами є пов’язані між собою компанії та організації в одному регіоні, що налаштовані на один бізнес-керунок. До уваги розрахунків беруться усі чинники, зокрема і вплив сучасних фінансових реформ в світі, рівень тіньової економіки, політична ситуація.

Розробка стратегії розпочалась у Львові з жовтня 2008 року, коли було підписано відповідну угоду між Львівською міською радою, Фондом «Ефективне Управління» та власне компанією Monitor Group (США).

Проект економічного розвитку складається з двох етапів. На першому було проведено системну оцінку стану економіки міста, визначено основні напрямки економічного розвитку міста та конкурентоздатні кластери, а в ході другого етапу презентують детальні заходи по реалізації стратегії економічного розвитку Львова.

У травні 2009 року Фонд «Ефективне Управління», компанія Monitor Group і влада Львова розпочнуть реалізацію другого етапу проекту економічного розвитку міста, який триватиме близько півроку. Другий етап передбачає практичне впровадження розроблених в стратегії рекомендацій щодо створення кластерів туризму і бізнес-послуг, залучення інвестицій, навчання і розвитку людських ресурсів. Цю роботу координуватимуть спеціально створені робочі групи, до яких увійдуть представники місцевої влади та бізнесу: рада з питань конкурентоспроможності, виконавчий комітет та кластерні робочі групи.

Згідно із стратегією, було визначено 2 кластери, навколоя ких і буде розбудовуватись економічний розвиток міста.

Нагадаємо, що запуску проекту передував загальний аналіз конкурентоздатності 27 регіонів України, проведений Фондом «Ефективне Управління» та Всесвітнім Економічним Форумом. Після проведених досліджень Фонд зупинився на Львові, зокрема як на місті, що може впливати на економічний розвиток не лише регіону, а й всієї України.

Розробник стратегії компанія Monitor Group є провідною світовою консалтинговою компанією, що зосереджена на розбудові конкурентоспроможності країн. За останні 20 років Monitor Group надала консалтингові послуги у рамках 174 проектів економічного розвитку для 58 країн. Останніми проектами Monitor Group були стратегія економічного розвитку Лівії, економічна стратегія Південної Кароліни (США), стратегія іноземного інвестування Брунею та створення державно-приватного інвестиційного фонду у Данії.