Податкова запрошує громадян задекларувати доходи

  • 24.03.2010, 21:31
  • 1616
Щороку податковою службою проводиться кампанія декларування доходів громадян.

Річна декларація про майновий стан і доходи подається платником податку – фізичною особою, який:

- зобов'язаний подати таку декларацію згідно з нормами Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”
- має право подати  декларацію для отримання податкового кредиту за наслідками звітного року.

Громадянам, які мають зобов’язання  щодо сплати податку з доходів фізичних осіб, декларацію про доходи за 2009 рік слід подати до державної податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації) не пізніше 31 березня 2010 року.

Громадяни, які претендують на отримання податкового кредиту за наслідками 2009 року, можуть  подавати декларації  протягом всього поточного року.

Державною податковою інспекцією у м.Львові створені сприятливі умови для подання громадянями податкових декларацій.  З 1 лютого по 31 березня 2010 року для зручності громадян податкові інспекції міста працюють з продовженим графіком робочого дня з 8.00 до 20.00 год., а також у вихідні дні - з 9.00 до 16.00 год.

Бланки декларацій та консультації щодо їх заповнення надаються громадянам безкоштовно. Роз’яснення з питань декларування доходів надаються у консультаційних пунктах ДПІ у м.Львові за адресою : м. Львів, вул. Стрийська, 35, каб. 106, 107 (перший поверх адмінбудинку ДПА у Львівській області).

Консультації також можна отримати за телефонами інформаційно- довідкової служби ДПІ у м.Львові: 272-69-15; 272-28-84 або за багатоканальним телефоном Інформаційно-довідкового департаменту ДПС 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів з 8.00 до 20.00 год. (крім суботи та неділі)).

В кампанії декларування беруть участь волонтери

Останні дні березня для податківців – найбільш напружені, адже чимало громадян відкладають подання декларацій про доходи на останні дні.

Тому до агітаційної та роз’яснювальної роботи, яку проводять серед львів’ян міські податківці у період кампанії декларування доходів громадян, активно долучаються громадські консультанти - волонтери.

Вже не перший рік очолюють волонтерський рух ветерани податкової служби – члени  міського осередку ВГО “Асоціація ветеранів державної податкової служби України”, які добре знають всі нюанси оподаткування. Долучаються до цієї роботи і львівські студенти-старшокурсники. Добровільні помічники податкової інформують про важливість своєчасного подання декларацій, працюють у консультаційних пунктах, допомагаючи громадянам заповнювати декларації.

Така практика забезпечує не тільки додаткові зручності для громадян, але й полегшує працю податківцям.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян  ДПІ у м. Львові