Почесні відзнаки «Орден Лева» отримають Дарія Гусяк та отець-доктор Дмитро Блажиєвський

  • 07.05.2010, 20:04
Львів визначає достойних. Почесні відзнаки «Орден Лева» отримають Дарія Гусяк та отець-доктор Дмитро Блажейовський. Відповідне розпорядження сьогодні підписав міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагороди урочисто буде вручено завтра на святковій сесії з нагоди дня Львова, яка розпочнеться о 11.00. Нагадаємо, що відзнаку «Орден Лева» отримують за «визначні заслуги перед територіальною громадою міста Львова у галузі розвитку економіки, науки, культури, соціальній сфері, охороні конституційних прав і свобод людини, державному будівництві та громадській діяльності, за інші заслуги перед містом».

Зокрема, Дарія Гусяк отримає нагороду за значний внесок у національне відродження України, а отець-доктор Дмитро Блажейовський за довголітню подвижницьку роботу на ниві духовного та національного відродження України.

Ухвалу про затвердження відзнаки «Орден Лева» було затверджено 7 травня 2010 року на сесії Львівської міської ради. Нагороду можуть отримати як громадяни України, так і іноземці.

Довідка

Дарія Гусяк – зв’язкова Головного Командира УПА Романа Шухевича, одна із засновниць партії Конгрес Українських Націоналістів і громадської організації Всеукраїнська Ліга українських жінок.

Отець-доктор Дмитро Блажейовський – греко-католицький священик,  відомий в Україні та в українській діаспорі, як науковець і митець. Фундатор створення Музею вишиваних ікон та образів у м. Львові. Він автор 25 наукових праць з історії Церкви та Української держави, а в його мистецькому доробку є 350 вишитих ікон та хоругв, на які він видав 300 взорів української релігійної вишивки.