А. Садовий: «Сьогодні лише від нас залежить, який слід ми залишимо по собі»

  • 08.05.2010, 12:45
  • 1150
Львів відзначає свою 754-ту річницю. З цієї нагоди у Львові відбулась урочиста сесія Львівської міської ради, де було визначено достойних львів’ян. За визначний внесок у національне відродження України звання «Почесний громадянин м. Львова» отримали: голова Проводу ОУН Степан Бандера та генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА Роман Шухевич. Відзнаки буде передано у Львівський історичний музей. Під час сесії із вітальним словом виступив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Сьогодні в нас важливий день. І в день народження міста ми вшановуємо кращих з кращих. Мені дуже приємно, що депутати міської ради прийняли рішення про проголошення Бандери і Шухевича почесними громадянами міста Львова. Це люди, які жили у Львові, працювали у Львові, Шухевич був вбитий у Львові. Ми гордимося, що ми маємо таких героїв. Це є герої в наших серцях, були, є і будуть», – зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Кожне місто має свою місію. І цю місію визначає для себе те покоління, яке в конкретний історичний період творить Львів.

Львів для українців завжди мав особливе значення. Про Львів говорили з особливим піететом, сюди приїжджали ті українці, які не мали можливості вільно жити і творити у Великій Україні, звідси починались національні рухи, тут зберігалась мова і традиції не лише Галичини, але й всієї України.

Але в усі ці часи долю міста та шляхи його розвитку визначали чужі нам держави. Сьогодні саме українці вперше від часів Галицько-Волиньського князівства не просто живуть у Львові, а несуть відповідальність за долю і розвиток міста.

Сьогодні лише і виключно від нас залежить, який слід ми залишимо по собі, що говоритимуть нащадки про наше покоління і наш Львів, чи комфортно житиметься тут мешканцям, чи вільно почуватимуться представники творчих професій, чи працюватиме бізнес і з’являтимуться нові робочі місця, чи захоче тут залишатись молодь.

Львів має значення не лише для його мешканців і його люблять не лише львів’яни. Сьогодні ми вийдемо на вулиці і побачимо, що, не зважаючи на дощову погоду, разом з нами святкувати наше свято приїхали десятки тисяч гостей з інших міст та країн.

Погляд на Львів дуже часто скеровують тоді, коли в країні складається непроста ситуація, коли зявляється загроза її суверенітету чи демократії. Нам завжди є що сказати і Україні і світу. Але для нас з вами дуже важливо, аби за цими словами були також конкретні діла.

Сьогодні ми маємо взяти за правило, що лише чин і конкретна справа мають бути доказом любові до міста і до країни. Час порожніх слів минув.

Час внутрішньополітичних баталій і дрібязкових амбіцій минув. Сьогодні найвища пора діяти. Кожен на своєму місці і в міру своїх сил.

Ми поволі вирішуємо болючі інфраструктурні проблеми міста – так як дороги, вода, освітлення, теплозабезпечення. У найближчі два роки ми маємо нагоду суттєво покращити ситуацію з громадським транспортом, оскільки в рамках підготовки міста до Євро-2012 закуповуємо двісті одиниць сучасних, комфортабельних автобусів та тролейбусів. Ми продовжимо, не зважаючи на будь-які проблеми з кризами і браком грошей, ремонтувати наші школи і дитсадки. Я сьогодні також хочу окремо подякувати нашій церкві за активну позицію в соціальній сфері. Сьогодні без допомоги священників, які з душею і серцем допомагають тим, кому важче, нам би було дуже непросто. Ми також повинні окрему увагу звернути на нашу молодь. Нещодавно ми провели у Львові фестиваль науки де молоді науковці та студенти показували свої проекти та наукові розробки. Ми побачили скільки у Львові є мудрих дітей. Наш обовязок створити їм умови для розвитку саме у Львові.

Я дякую Вам усім за активну громадську позицію, за працю на благо нашого міста, і за любов до нього», - зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, що за визначний внесок у національне відродження України звання «Почесний громадянин м. Львова» отримали українські політичні діячі: ідеолог українського націоналістичного руху ХХ століття, голова Проводу ОУН Степан Бандера та член галицького крайового Проводу ОУН, генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА Роман Шухевич.

За видатні досягнення у науковій, науково-педагогічній та організаційній діяльності, запровадження принципу державно-громадського управління освітою, проведення реформ у галузі освіти звання «Львів’янин року» присвоєно Івану Вакарчуку.

Також вперше в історії міста вручено відзнаку «Орден Лева». Цю нагороду присвоюють за «визначні заслуги перед територіальною громадою міста Львова у галузі розвитку економіки, науки, культури, соціальній сфері, охороні конституційних прав і свобод людини, державному будівництві та громадській діяльності». Її отримали зв’язкова Головного Командира УПА Романа Шухевича Дарія Гусяк (за значний внесок у національне відродження) та відомий в Україні та фундатор створення Музею вишиваних ікон та образів у м. Львові отець-доктор Дмитро Блажейовський (за довголітню роботу на ниві духовного та національного відродження).

Автором відзнаки «Орден Лева» є художник Іван Турецький. Виконання матеріалів – Богуслав Гриник. Орден зображено у формі Хреста з чотирьох веж, з’єднаних лавровим листом. Орден виготовлено з срібла з позолотою та емаллю.

За активну діяльність у роки Визвольних змагань та у міжвоєнний період, за заслуги у галузі науки і медицини кількох поколінь звання «Шляхетна львівська родина» присвоєно родині Надрагів. Родина Надрагів мешкає у Львові з останнього десятиріччя ХІХ ст. Серед її представників – службовці, лікарі, правники, науковці. Надрага Богдан Олександрович - старійшина медичної громади м. Львова, Почесний член Українського Лікарського Товариства у Львові.

Після завершення урочистої сесії на площі Ринок відбулось театралізоване дійство та урочисте підняття прапора міста над Львівською міською радою.

Після підняття прапора на площі Ринок о 13.20 розпочалась екуменічна молитва за місто. Участь в молитві взяли представники різних релігійних конфесій, міський голова Андрій Садовий, депутати міської ради, гості святкування та учасники параду.