Понад 150 дитячих майданчиків Сихівського району пройшли перевірку

  • 23.06.2010, 11:45
  • 1335
  • Андрій Яремко
У Львові здійснили перевірку щодо якості повітря на 150 дитячих майданчиках  Сихівського району. Роботи здійснювалися працівниками хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління».


Така перевірка проводилась двома шляхами. Спочатку на усіх майданчиках визначався рівень забруднення атмосферного повітря експрес-методом. Відтак, на 86-ти обстежених об’єктах, розташованих у подвір’ях будинків, концентрації забруднюючих речовин знаходились у допустимих межах і не потребували додаткових вимірювань. На 64-х дитячих майданчиках додатково було проведено лабораторно-інструментальне вимірювання якості атмосферного повітря. Визначились концентрації таких забруднюючих речовин як: оксиду вуглецю, оксиду азоту, діоксиду азоту та сірчистого ангідриду.

Результати проведених вимірювань показали, що стан атмосферного повітря на 147 дитячих майданчиках є безпечним. Працівники лабораторії не виявили перевищень гранично-допустимої концентрації жодної із забруднюючих речовин, а також не зафіксували перевищень гранично-допустимого рівня забруднення сумішшю цих речовин.

На трьох дитячих майданчиках, а саме по вул. Ф. Скорини, 8-10; вул. Чукаріна, 10 та вул. Зубрівській, 30 були зафіксовані перевищення концентрації діоксиду азоту в 1,3; 1,6 та 1,2 рази відповідно. Таке перевищення було зумовлене викидами від автотранспорту, оскільки ці майданчики розташовані неподалік проїзної частини.

Як повідомив начальник відділу житлового господарства Сихівської райадміністрації Микола Павлеса: «З метою покращення якості атмосферного повітря, зі сторони руху автотранспорту буде заплановане додаткове озеленення тих дитячих майданчиків, на яких були зафіксовані незначні перевищення забруднюючих речовин».

«Проведення таких обстежень є систематичним і здійснюється із певною періодичністю. А також варто зазначити, що перевищення концентрації забруднюючих речовин залежить від інтенсивності руху транспорту та напряму вітру», – розповіла директор КП «Адміністративно-технічне управління» Інна Свистун.