Львів має новий генеральний план

  • 30.09.2010, 15:19
  • 8343
  • Андрій Яремко
Львів має новий генеральний план міста. Сьогодні на сесії міської ради затверджено проект «Коригування генерального плану міста Львова. ІІ Стадія – Генеральний план». За це рішення проголосувало 67 депутатів.

«Львівська громада отримала документ на наступні 15 років, який буде визначати містобудівну політику, тобто просторовий розвиток міста, розміщення основних об’єктів, збереження історико-культурної спадщини, зелених зон, парків, створення зон охорони пам’яток історії, розміщення нових об’єктів», – вважає головний архітектор міста Юрій Криворучко.

«Львів чи не єдине місто в Україні, яке саме для себе розробляє генеральний план», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Генеральний план – це загальний документ. «Це конституція розвитку міста, ті основні принципи, які треба зберігати при плануванні і проектуванні окремих частин, окремих фрагментів міста», – додав Юрій Криворучко.

Нагадаємо, на замовлення управління архітектури Львівської міської ради Державним підприємством Державний інститут проектування міст «Містопроект» виконано комплексний проект «Коригування генерального плану м. Львова». Проект  розроблено у дві стадії: І стадія – Концепція розвитку м. Львова, затверджена як основа для подальшого коригування генерального плану (розроблення ІІ стадії) ухвалою Львівської міської ради №2146 від 31.03.2005 р. ІІ стадія – Генеральний план.

Наступним етапом після затвердження генерального плану буде розроблено детальні плани територій, містобудівні обґрунтування для вирішення питань забудови ділянок,  визначені регламенти по всіх питаннях містобудівної діяльності в межах міста; спеціальні проекти та програми розвитку економічної діяльності, охорони навколишнього середовища, здоров’я населення, пам’яток історії та культури.

Довідка

Містобудівна документація «ІІ стадія – Генеральний план» розглянута міськими службами, управліннями міської ради, архітектурно-містобудівною радою Мінрегіонбуду України (рішення №32 від 12.11.2009 р.), пройшла в установленому законодавством порядку державну експертизу (позитивний висновок ДП «Укрдержбудекспертиза» №00-00066-10 від 26.05.2010 р.), громадське обговорення у період з 30.05 по 30.08.2010 р. і громадське слухання. В результаті громадських слухань було виділено ряд проблемних питань, які були розглянуті і урегульовані погоджувальною комісією, створеною під час громадських слухань (протокол засідання погоджувальної комісії від 07.09.2010 р.). По додаткових спірних питаннях, які були подані на розгляд після громадських слухань, ДІПМ «Містопроект» надані вичерпні відповіді.

Генеральний план є основним планувальним документом, який встановлює, в інтересах населення та з врахуванням державних завдань, напрямки і межі територіального розвитку м. Львова, визначає умови і принципи комплексного містобудівного освоєння прилеглих до міста земель в межах приміських сільрад, функціональне призначення і будівельне зонування територій в межах міста, містить принципові рішення щодо розміщення об’єктів загальноміського значення, організації магістральної вуличної мережі, вуличного руху транспорту і пішоходів, інженерного обладнання, інженерної підготовки та благоустрою, охорони природи та історико-культурної спадщини, першочергових заходів розвитку міста та підготовки до чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012».