Володимир Квурт представив Львів на з’їзді Спілки секретарів місцевих рад

Секретар Львівської міської ради Володимир Квурт представив Львів у Києві на з’їзді Спілки секретарів місцевих рад Асоціації міст України. Участь у з’їзді взяли участь представники більше 80-ти міст України...

Секретар Львівської міської ради Володимир Квурт представив Львів у Києві на з’їзді Спілки секретарів місцевих рад Асоціації міст України. Участь у з’їзді взяли участь представники більше 80-ти міст України. Під час з’їзду делегати обговорили ряд питань, серед яких зміни до Державного бюджету України на 2008 рік, концепцію реформування адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування в Україні, дотримання принципу організаційної самостійності місцевого самоврядування у відносинах з органами державної влади.

За підсумками засідання було прийнято звернення до Президента України та Верховної ради України з приводу ситуації, що складається у взаємовідносинах органів державної влади з органами місцевого самоврядування.

«Ми прийняли рішення про необхідність терміново внести на розгляд Верховної ради України зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік», де необхідно забезпечити повне фінансування задекларованих показників видатків на виконання делегованих повноважень місцевих рад. Зокрема, передбачити принцип формування місцевих бюджетів на основі оновлених соціальних стандартів. Врегулювати питання земельних відносин і унеможливити продаж землі без погодження і волі місцевих громад», - зазначив секретар Львівської міської ради Володимир Квурт.

Також під час з’їзду учасники звернули увагу на те, що на сьогоднішній день залишається незрозумілим питання тендерних процедур. Було акцентовано на необхідності прийняття закону про референдум прямої дії, що дозволить громадянам України самостійно визначати відкликання неефективних мерів та переобрання місцевих рад. На думку представників з’їзду, такий закон допоможе унеможливлювати зловживання місцевою владою, з однією сторони, та спекуляції окремих політиків та політичних сил - з іншої.

«Варто зазначити, що Спілка секретарів місцевих рад Асоціації міст України підтримала Львівську міську раду і розкритикувала законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування», який послаблює роль місцевого самоврядування. Адже неможлива сильна Україна без самодостатніх і заможних міст», - зазначив Володимир Квурт.