Завдяки застосуванню діодів у будинках ЛКП «Хуторівка» середня місячна економія електроенергії становить близько 30%

  • 16.02.2012, 11:28
  • 1256
Як повідомили на ЛКП «Хуторівка», встановлення діодів на електричних мережах для освітлення сходових кліток зменшує місячне споживання електроенергії приблизно на 30%.

Ми встановлюємо по одному потужному діоду в щитовій під’їзду. Його ціна складає 15-20 грн., а ефект значно більший. Діод суттєво зменшує напругу в мережі, адже занижує потужність лампочки на 30%.

Крім того, це дає змогу не допустити крадіжок електроенергії з боку мешканців, які можуть підключитись до електромереж сходових кліток, адже електроприлади у квартирах при заниженій потужності працювати не будуть.

Третьою перевагою застосування діодів є те, що лампочки завдяки застосуванню діодів служать 2-3 роки, тобто рідше перегоряють. Відповідно,  знизилися витрати на закупівлю лампочок.

Сьогодні у щитових усіх сходових кліток встановлені діоди. Економія завдяки застосуванню діодів з одного під’їзду становить приблизно 0,4 тис. кВт. Відповідно, загалом по ЛКП у місяць ми отримуємо близько 40 тис. кВт економії електроенергії, або 30%. Адже до застосування діодів середньомісячне споживання електроенергії становило близько 1200 тис. кВт, сьогодні – у середньому 800 кВт. Завдяки цьому зменшилась величина квартплати для мешканців.

директор ЛКП «Хуторівка»

Іван Байцар.

Нагадаємо, на балансі ЛКП «Хуторівка» знаходиться 39 будинків, що мають 93 під’їзди. У щитовій кожного під’їзду встановлений діод. Роботи із встановлення діодів розпочато у лютому 2011 року. Встановлення здійснювалося поетапно, починаючи з тих будинків, де спостерігалося найбільше споживання електроенергії. Протягом півроку вже було облаштовано всі під’їзди.