Львів став членом європейської асоціації «Energie-Cites»

  • 24.06.2010, 16:12
Львів  - перше українське місто, що стало членом європейської асоціації «Energie-Cites».

Асоціація пропагує раціональне використання, самовідновлення та децентралізацію енергоресурсів. Членство у асоціації передбачає відкриття нових можливостей та розширення партнерства з іншими органами місцевого самоврядування інших держав, участь у проектах, що підтримуються Європейською Комісією, поширення інформації про муніципалітет за міжнародними стандартами.

Також індивідуальна підтримка у підготовці проектів, надання загальної та спеціалізованої інформації, організація навчальних турів, конференцій тощо.

«Насамперед це дуже великий досвід, який ми можемо перейняти від європейських міст. Львів єдине місто в Україні, яке підписало Угоду мерів – між муніципалітетами усіх великих європейських міст.

Це є доступ до грантових коштів, до міжнародної технічної допомоги від Єврокомісї. Ми вже виграли грант від Єврокомісії, де «Energie -Cites» є одним з партнерів. Це для нас дуже добра пропозиція вперше в Україні стати асоційованим членом «Energie-Cites», - зазначила директор департаменту економічної політики Ірина Кулинич.

Членський внесок міста становитиме 2,5 тис. євро у рік. «Членський внесок є зовсім невеликий, а  досвід і грантова допомога від Єврокомісії є більший здобуток для територіальної громади Львова»,  - додала Ірина Кулинич.

В «Energie-Cites» входить понад 500 муніципалітетів із 26 країн світу, які об'єдналися заради вивчення і поширення кращого світового досвіду з енергозбереження.