Події 2009 року, що змінили Львів

  • 31.12.2009, 00:00
Львів вперше став культурною столицею Такий статус Львову присвоїли за результатами експертних досліджень Державної служби туризму і курортів. Підставами досягнення є понад 100 фестивалів щорічно, щорічний ріст кількості туристів близько 40%. Цьогоріч місто відвідав понад 1 млн туристів.


Львів – місто №1

Цьогоріч Львів визнано найкращим містом для життя. Першу позицію Львову забезпечили високі показники за всіма критеріями. Особливо високо експерти «Фокусу» оцінили діловий та освітній потенціал «міста Лева», а також рівень культурних заходів і туристичну привабливість. Серед лідерів: Львів, Київ, Івано-Франківськ, Чернівці, Ялта.

Серед лідерів ІТ

Львів серед потенційних лідерів у розвитку інформаційних технологій. Згідно із дослідженням консалтингової компанії KPMG, Львів увійшов у 30-ку міст світу за потенціалом розвитку інформаційних технологій. В той час як провідні центри з інформації, такі як Шанхай та Бангалор, перенасичуються, нові центри мають шанс захопити велику частку послуг в галузі інформаційних технологій.

ЄВРО буде!

11 грудня 2009 року в ході засідання Виконкому УЄФА на Мадейрі було прийнято остаточне рішення щодо приймаючих міст ЄВРО 2012. Згідно із рішенням, Львів  визнано остаточним містом, що прийматиме ЄВРО 2012. У місті розпочали зводити стадіон-красень на 33 тисячі місць та реконструювати аеропорт.

Кошти на розвиток

Львів залучив найбільше фінансове вливання за часи незалежності. 38 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку передбачено на реконструкцію колій та доріг по маршруту трамвайних ліній № 2 і 6,  придбання нових трамваїв, модернізацію трамвайних депо.

«Новий фінансовий курс»

Цього року Львову вдалось залучити майже 70 млн грн грантів – безповоротних коштів. Такий результат став можливим завдяки активній співпраці із міжнародним фінансовими установами. Це кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, Урядового банку Німеччини, Німецького товариство технічної співпраці. Нагадаємо, що таким шляхом свого часу йшли майже усі країни ЄС.

Діти народжуються

Львів став одним із небагатьох міст, в якому народжуваність перевищила  смертність. Природний приріст населення Львівської області за показниками 9 місяців цього року становить плюс 1,53. За цей період у Львові народилися 6 тисяч 10 малят.


Комп’ютери для шкіл

Вперше місто забезпечило комп’ютерами усі без винятку навчальні заклади міста. Для 50 шкіл міста придбали комп’ютерні класи по 11 комп’ютерів в кожному. Поповнюють навчальні заклади і мультимедійними проекторами для візуалізації навчального процесу. Також комп’ютерами забезпечені дитячі садки, навчально-виховні комплекси, вечірні школи та позашкільні навчальні заклади.

Якісна медицина

Цьогоріч у трьох львівських лікарнях було проведено масштабні ремонти. Зокрема, у клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, в дитячій клінічній лікарні та у 8-й клінічній лікарні, яку визначено базовою для обслуговування чемпіонату ЄВРО 2012. Також цьогоріч місто придбало 33  карети швидкої медичної допомоги. Для оновлення матеріально-технічної бази медичних установ міста було придбано нове рентгендіагностичне та лабораторне обладнання, ультразвукові діагностичні комплекси.  

Соціальні допомоги

Цього року на різноманітні види допомог для малозабезпечених львів’ян місто виділило понад 9 млн грн. Ці кошти розподілені на 14 видів матеріальних допомог. До усіх свят, таких як День Св. Миколая, Різдво, Великдень, День Незалежності тощо, міська рада виділяє цільові матеріальні допомоги для пенсіонерів, багатодітних та  малозабезпечених.


Воду всім

Львів вперше в своїй історії отримуватиме цілодобове водопостачання. На насосних станціях «Миколаїв», «Винники» та на водогоні «Плугів-Золочів» тривають останні підготування. Для впровадження такого проекту Львів залучив 191 млн грн субвенцій.


Парки відновлюють

Вперше за два десятки років у парках ведуться масштабні роботи. Цьогоріч провели ремонт візитки Львова - парку ім. І. Франка. Тут вимостили доріжки трьома видами матеріалів, встановили 135 лавочок. Також триває відновлення Стрийського парку та створення парку ім. Івана Павла ІІ.


Дороги ремонтують

У 2009 році роботи різного характеру тривали на 212 вулицях міста. Серед них – Кн. Ольги, Кульпарківська, Стрийська, Підвальна, Наукова, Ярослава Мудрого, Удатного, Весела, Крехівська, проїзд Крива Липа. До реконструкції доріг місто залучає і  підприємців. Так, у цьому році за кошти підприємців ремонтують  вулиці у центральній частині міста  - Театральну та Вороного.


Стань господарем!

Львів’яни все частіше об’єднуються та самостійно господарюють у будинку. Вже 330 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків створено у Львові.  Активним мешканцям міська рада допомагає коштами – цьогоріч це майже 3 млн грн. Львів став чи не єдиним містом, що фінансово підтримало ОСББ.


Для львів’ян – єдині приймальні!

Відтепер, щоб отримати субсидію не потрібно обходити багато кабінетів, усі питання можна вирішити в єдиній приймальні соціального захисту. Із 50 видів послуг в приймальні соціального захисту надається вже 36. Для уникнення черг запроваджено послугу попереднього запису на прийом по телефону. Прийом по запису відбувається щотижня у вівторок і четвер з 9:00 до 18:00 год.


У Львові працює Центр обслуговування мешканців

Звернувшись сюди, мешканець може отримати консультацію з різних питань та послуг, які відносяться до компетенції міської ради, зареєструвати заяву, подати документи. Центр розташований у приміщенні з правого боку Ратуші на першому поверсі.

Консультації в ЛКП

Відтепер мешканці Львова мають змогу отримати безкоштовну юридичну консультацію щодо проблем у сфері ЖКГ. Консультації відбуваються в приміщеннях ЛКП.

Нова гаряча лінія міста – 15-80

Гаряча лінія міста – міська багатоканальна телефонна служба, де кожен мешканець Львова може отримати потрібну консультацію. Така служба не тільки надає консультації, а й контролює, як вирішуються конкретні проблеми.


Додаткові групи для дітей

У Львові активно триває вивільнення приміщень садочків від колишніх орендарів. Цьогоріч таким чином було додатково відкрито 11 груп для дітей.  Зокрема, вже відкрився дитячий садок «Казка» на вул. Патона. Також додатково було відкрито нові групи у навчально-виховному комплексі «Школа-садок «Софія», у ДНЗ  «Барвінок», у ДНЗ №57. Серед садочків, які вдалось  місту здобути за останній час, - колишній відомчий дитячий садок Укрпошти, що на вул. Рильського.

Львівські спортсмени перемагають

Цьогоріч світові та європейські п’єдестали були не мислимі без львівських спортсменів. А це чемпіонат світу зі стрільби з лука, чемпіонат Європи із важкої атлетики, спартакіада із самбо, чемпіонат світу із фехтування.


Про тварин теж подбали

У Львові маркують безпритульних тварин. Відтепер усі тварини, яких простерилізували у ЛКП «ЛЕВ», матимуть відповідну мітку – яскраву бірку на вусі. Кожна тварина на бірці матиме свій номер. Львів став одним із небагатьох міст в Україні, в якому запровадили таке маркування.