Сьогодні у с. Лисиничі підключатимуть нову ділянку магістрального водогону

  • 28.04.2021, 08:48
  • Уляна Горбата
Як повідомили у ЛМКП «Львівводоканал», з жовтня минулого року у с. Лисиничі тривають масштабні роботи із заміни ділянки магістрального водогону великого діаметру «Винники – Кривчиці», яким подається вода від водозабору Плугів до споживачів міста Винники та Личаківського району міста Львова. Загалом уже прокладено 1286 погонних метрів трубопроводу. Сьогодні нову ділянку водогону підключатимуть до діючої мережі водопостачання.

фото: Роман Балук

«Ми планово замінюємо магістральні мережі, і хоча це дуже коштовні роботи, альтернативи тут немає. Вартість закуплених труб на зазначений відрізок магістралі сягає 12 млн грн. Компанія, яка виграла тендер на поставку труб, замовляє їх в Ірані. На жаль, в Україні не виробляють чавунних труб такого діаметру. Термін експлуатації чавунних труб вдвічі довший, ніж сталевих, і вони не погіршують якість води. Шкода лише, що через карантинні обмеження виникали проблеми із затримкою у постачанні матеріалів. Труби надходили партіями, відтак терміни прокладання водогону продовжувалися. Ми уже завершили основні роботи і готуємося до введення ділянки магістралі в експлуатацію, проводимо гідравлічні випробування, промиваємо водогін дезінфікаційним розчином, готуємося до переключень супутніх споживачів села Лисиничі», - зазначає директор ЛМКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович.

На підприємстві додають, що трубопровід тут великого діаметру, з великим тиском, тому при аваріях величезні втрати води. На заміненій ділянці була особливо складна ситуація, лише за 3 місяці 2021 року аварійні бригади 29 разів лагодили протікання мережі, а в 2020 році тут трапилося 52 витоки води.

«Мешканці села Лисиничі скаржилися на пошкоджені технікою дороги та певні незручності. Сподіваємося, що після завершення робіт ми забудемо за цей відрізок водогону на півстоліття, адже термін експлуатації чавунних труб вдвічі довший, ніж сталевих. Звичайно, важливою передумовою для цього є якість матеріалів та  виконання робіт. Ми уже кілька років використовуємо чавунні труби для заміни магістральних «водогонів-велетнів» і лише один раз під час гідравлічних випробувань було виявлено механічне пошкодження у новому водогоні. Чавунні труби мають ряд переваг, зокрема їх легко монтувати, за рекомендацією виробника вони не потребують влаштування піщаної подушки, що перевірено досвідом прокладання цих труб у кам’янистих грунтах Грузії», - розповідає Анатолій Шимоняк, головний інженер ЛМКП «Львівводоканал».

Нагадаємо, у зв'язку з заміною аварійної ділянки трубопроводу на магістральному водогоні «Винники – Кривчиці» (в районі с. Лисиничі, вул. Грушевського - вул. Винниківська), діаметром 800 мм, сьогодні, 28 квітня, з 07.00 год і до 22.00 год буде припинено подачу води в с. Лисиничі, м. Винники, с. Підбірці. Натомість у Личаківський район міста до вулиць Бігова – Поетична – Переможна – Глиняна - Визвольна – Богданівська – Вовка – Малі Кривчиці – Лотоцького – Іванова Гора – Приязна – Тракт Глинянський, 83, 85, 87, 89а, 89б, 139 подача води буде здійснюватись із пониженим тиском.

Стабільне водопостачання слід очікувати 29 квітня із 06:00 год.

Довідка

Магістральний водогін від насосної станції «Кривчиці» до насосної станції «Винники» був прокладений в 80-ті роки ХХ століття зі сталевих труб діаметром 800 мм загальною протяжністю 7,4 км.

Водопровідний водогін від насосної станції «Винники» - «Довга» - житловий масив «Сихів» був введений в експлуатацію в грудні 1988 року зі сталевих труб діаметром 1000 мм загальною протяжністю 14 км, з робочим тиском 13 атмосфер.

фото: Роман Балук