У Львові пройшли урочистості за участю репресованих та реабілітованих громадян 1930-1990 років

Минулої суботи, 24 вересня, у Львові вже втретє відбулася урочиста академія репресованих та реабілітованих 1930 - 1990 років. Метою заходу було поширення правдивої інформації про національно визвольну боротьбу 1940-50 років та залучення національно свідомої молоді до розвитку патріотичного руху на теренах нашого регіону та держави в цілому.

Участь в урочистостях взяли політичні в’язні, репресовані, воїни УПА, ветерани та патріотично-свідома молодь.

Проведення урочистої академії присвячено відзначенню 95-річчя з дня народження Петра Дужого – письменника, поета, публіциста, чільного члена центрального проводу ОУН політичного в’язня польських, нацистських, комуністичних концтаборів, засудженого до страти нацистами та комуністичним режимом, члена похідних груп на Кіровоградщині

голова Львівське обласне товариство політичних в’язнів

і репресованих

Петро Франко.

Організатором заходу було Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих за підтримки управління соціального захисту Львівської міськради.

Наша держава має багату вікову історію, яка складається з багатьох фундаментальних подій і ключових людей, які своїм внеском формували її хід. Проте, багато правдивих відомостей про діяльність в той чи інший період не розголошували, а то навіть приховувались режимом, який діяв на території нашої держави до 1991 року. Сьогодні ж, ми маємо відновлювати історичну справедливість і сприяти поширенню інформації про історичні події, персоналії, які долучились до відновлення Незалежності нашої держави

в.о. директора департаменту гуманітарної політики,

начальник управління соціального захисту

Ольга Павлюк.

Довідка

Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих засноване в 1992 році має 17 районних та 4 міських товариства (чисельність членів 11 517 осіб). Одне з основних статутних завдань товариства полягає у відродженні історичної пам'яті за період з 1917 по 1991 років. Метою діяльності є правдиве висвітлення історичних подій та звитяги борців за волю України, які зазнали репресій від окупаційних, в тому числі комуністичного, режимів. Товариство видає нариси, спогади, життєписи про людей, які зазнали репресій.

{gallery stories/2011/Photostories/009_Veresen/represovani|Фоторепортаж}