У Львові відбулось відкриття VII Українського навчального курсу Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету

Сьогодні у Львові відбулось відкриття VII Українського навчального курсу Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD). Організаторами заходу, якому беруть участь лікарі з Республіки Білорусь, Казахстану, Молдови, Грузії та інших країн, є Європейська асоціація з вивчення цукрового діабету та Українська діабетологічна асоціація. Від міста учасників заходу привітав заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

Український навчальний курс Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету проводиться в нашій країні вже усьоме. Планується розглянути сучасні підходи до лікування цукрового діабету, діагностики та попередження ускладнень хвороби.

У роботі Курсів в якості лекторів беруть участь провідні вчені-клініцисти з багатьох країн Європи – Великобританії, Німеччини, Данії, Словенії, Греції, Литви та інших. Під час свої лекцій та практичних занять вони ознайомлять слухачів із сучасними досягненнями в лікуванні цукрового діабету 1 та 2 типу.

Цього року Курс приймає понад 250 лікарів. Особливо слід зазначити, що проведення цього Курсу є ознакою підтримки провідними вченими, лікарями та Європейською асоціацією з вивчення цукрового діабету нашої країни та нашого євроінтеграційного спрямування.

В Україні зараз нараховується понад 1 мільйон 400 тисяч хворих на цукровий діабет, з них близько 200 тисяч потребує щоденного введення інсуліну.

Лікування хворих на цукровий діабет згідно з сучасними вимогами потребує комплексного многофакторного підходу з метою суттєвого зниження ризику розвитку ускладнень захворювання. Сучасні принципи лікування потребують оволодіння новими методами інтенсивної інсулінотерапії, призначення різних цукропонижуючих таблетованих препаратів. При цьому в клінічну практику кожен рік пропонуються нові методи цукропонижуючої терапії.

Комплексний підхід до надання допомоги хворим на цукровий діабет потребує також спеціальних знань не тільки у галузі ендокринології, але й інших медичних дисциплін з метою адекватного лікування хворих з такими ускладненнями діабету, як діабетична нефропатія, ретинопатія, синдром діабетичної ступні, серцево-судинні ураження.