Після реконструкції доріг у Львові рівень забруднення повітря викидами від автотранспорту зменшився

  • 01.02.2011, 14:47
  • 1498
  • Андрій Яремко
Пересувна хімічна лабораторія активно стежить за рівнем забруднення атмосферного повітря викидами від автотранспорту у нашому місті. Здійснивши відповідні вимірювання на пішохідній зоні перехрестя пр. Чорновола – вул. Городоцька, працівники хімічної лабораторії КП "Адміністративно-технічне управління" констатували зменшення рівня забруднення атмосферного повітря на цьому перехресті.

Результати проведених досліджень показали, що після проведення реконструкції доріг і створення нової транспортної розв’язки, рівень забруднення атмосферного повітря викидами від автотранспорту зменшився. Відтак, спостерігається зменшення концентрації оксиду вуглецю у 1,2 рази, діоксиду азоту в 1,8–2,7 разів та оксиду азоту в 2 рази.

директор КП "Адміністративно-технічне управління" Інна Свистун.

Щоб зробити висновок про рівень забруднення атмосферного повітря на пішохідній зоні конкретного перехрестя, треба провести не одне дослідження. Саме тому ми проводимо вимірювання не один раз, а постійно. Найближчим часом плануємо провести обстеження усіх перехресть, де були створені нові транспортні розв’язки

начальних хімічної лабораторії КП "Адміністративно-технічне управління"

Михайло Павлюк.

Нагадаємо, що торік на предмет забруднення атмосферного повітря викидами від автотранспорту працівники хімічної лабораторії КП "Адміністративно-технічне управління" обстежили пішохідні зони 111-ти перехресть Львова. Повітря досліджувалось на вміст оксиду вуглецю, оксиду азоту, діоксиду азоту та сірчистого ангідриду на висоті 1,5-1,6 м.

В результаті проведених замірів перевищення гранично допустимої концентрації оксиду вуглецю були зафіксовані на 76-ти перехрестях (від 1,1 до 2,6 разів), перевищення діоксиду азоту – на 82 перехрестях (від 1,1 до 3,4 разів), перевищення оксиду азоту – на 2 перехрестях (в 1,1 разів). Концентрація сірчистого ангідриду виявилась у межах норми на всіх обстежених перехрестях.

Найбільш забрудненим виявилося повітря на перехрестях пр. Чорновола з вулицями Під Дубом, Хімічною, Городоцькою, перехрестя вул. Стрийська – вул. Наукова – вул. Хуторівка, вул. Виговського – вул. Кульпарківська, а також вул. Личаківська – вул. Тракт Глинянський. Натомість жодних перевищень концентрації забруднюючих речовин не виявили при виїзді з міста, а саме з вулиць Замарстинівської та Личаківської, а також на перехресті вул. Личаківська – вул. Бахматюка.