Львів очистили від великогабаритного сміття

Щоб очистити місто від негабаритного сміття, протягом трьох днів 14-16 липня тривала загальноміська толока. Для толоки перевізники, що обслуговують контейнери для сміття, безкоштовно надали 30 автомобілів. Толоку організував департамент житлового господарства та інфраструктури.

Як повідомив начальник управління житлового господарства Богдан Калька, три дні з міста безкоштовно вивозили великогабаритне сміття: старі меблі, поламану побутову техніку тощо. Ця проблема є у всіх районах Львова, адже вивіз негабаритного сміття не входить у квартирну плату.

«Таку послугу мешканці можуть замовити в ЛКП за додатковою угодою, але звісно ніхто цього не робить. Для чого платити гроші, якщо можна просто викинути біля смітників. В усьому світі ця послуга оплачується мешканцями додатково, у нас же це питання законодавчо неврегульоване. Тому ми залучили перевізників, які надали близько 30 машин для вивезення великогабаритного сміття, а ЛКП «Збиранка» погодилося протягом цих трьох днів безкоштовно його приймати», – зазначив Богдан Калька

«Перевізники дуже допомогли у вивезенні негабаритного сміття. Щодня кожна машина по 4-5 разів вивозила сміття. Ця акція була першою, тому ми ще не можемо сказати скільки точно сміття було вивезено. Проте результат толоки уже очевидний – місто стало чистішим. Навчити людей не викидати великогабаритне сміття важко, бо штраф у розмірі 51 грн, що передбачений законом, надто малий. Та й окрім того, довести провину порушника і «впіймати його на гарячому» важко», – додав заступник голови Шевченківської райадміністрації з питань житлово-комунального господарства Ярослав Сеньків.

Департамент житлового господарства і інфраструктури хоче зробити подібні толоки постійними і проводити їх у міру накопичення в місті великогабаритного сміття.