«Сьогоднішній форум – яскравий приклад, у який спосіб можуть реалізовуватися і розвиватися проекти, які враховують екологічну складову», - заступник міністра екології України про ЕКО-Форум у Львові

  • 07.10.2016, 13:57
  • Марія Демчина
У Львові триває ІІ Міжнародний ЕКО-Форум «Вода і Енергія», під час якого експерти обговорюють вирішення екологічних проблем і впровадження альтернативних джерел енергії. За переконанням учасників, такий Форум – яскравий приклад того, у який спосіб мають і можуть реалізовуватися проекти, що сприятимуть вирішенню серйозних екологічних проблем у Львові і Україні загалом за прикладом кращих світових практик.

фото: Олександр Мазуренко

Зокрема, як розповів заступник міністра екології України Микола Кузьо, сьогоднішній форум – яскравий приклад, у який спосіб можуть реалізовуватися і розвиватися проекти, які враховують екологічну складову, складову охорони довкілля. «Це є майбутнє, це те, яким способом працює Західний світ, це те, куди саме має рухатися і Україна. Ми раді, що сьогодні у Львові є можливість продемонструвати це на практичних прикладах. Сподіваємось, що сьогоднішній форум стане початком потужнішої співпраці з польськими колегами і ми знайдемо ті інструменти і форми співпраці, які принесуть спільну користь обом країнам, і що Львів зможе стати тим початковим майданчиком, де певні практичні проекти ми зможемо спільно реалізувати», - зазначив він.

За словами Голови Фонду охорони природного навколишнього середовища Республіки Польща Казімєжа Куйди, який протягом 25 років фінансує екологічні проекти, а сьогодні – інвестує у програму фінансування проектів в Україні, які позитивно впливатимуть на стан річки Західний Буг, у деяких напрямках праці Польща має більший досвід, але дечому можна навчитись від України. «Це перша зустріч, але маю надію, що такі зустрічі відбуватимуться у майбутньому, і зможемо надалі говорити про розвиток наступних проектів та їх фінансування. Сподіваюсь, що зможемо долучитися до фінансування тих проектів, які зараз фінансуються Європейським банком реконструкції та розвитку, Світовим банком, НЕФКО та іншими інвесторами», - зазначив Казімєж Куйда.

Як наголосив Посол Данії Крістіан Донс Крістіансен, для проектів, які мають на меті вирішення екологічних проблем – потрібні політична воля та інвестиції. «Для таких проектів, які ми зараз реалізуємо, потрібні політична воля, потрібна стратегія, рішення та інвестиції. Ми дійсно хочемо підтримувати і брати участь у розвитку львівського регіону і міста, і я дуже радий, що ми маємо можливість брати участь сьогодні»,- зазначив він.

Як зауважила Посол Словенії Наташа Прах, такі еко-форуми є дуже важливими і потрібними, і досвід Словенії у цьому напрямку є досить вагомим. «У нас є досвід, ноу-хау, декілька компаній уже працюють в Україні, у Львівській області, і ми, звісно, готові поділитися з інституціями міста і області, з львівським бізнесом нашим досвідом», - зазначила вона.

Нагадаємо,  під час еко-форуму Львівська міська рада підписала договори-гарантії  з НЕФКО та ЄБРР за проектом «Реконструкція очисних споруд та будівництво станції переробки мулу для очищення та утилізації стічних вод і виробництва біогазу для когенерації у Львові».

Такий Форум відбувається з метою створення платформи для обговорення та впровадження в Україні провідних європейських екологічних технологій і досвіду виробництва енергії з відновних джерел, зменшуючи таким чином  звичайні ресурси природного газу і електроенергії, як це є у Данії, Швеції, Польщі. Такий напрямок має стати стратегічним і для України. І, як  зазначають організатори, еко-форуму, Форум відбувається у Львові вдруге, але у планах – зробити такий захід традиційним.

ЕКО-Форум відбувається за організаційної підтримки Львівської міської ради, ЛМКП «Львівводоканал», Посольства Данії в Україні та Асоціації підприємств житлово-комунального господарства «Укрводоканалекологія». Партнерами форуму є компанії Ekolog, Suez, Riko, Inwatech, Ostara, Євротрубпласт, Ензим, Барком, HD Partners.

Більше інформації – на сайті ЕКО-Форуму: http://eco-forum-lviv.com.ua

відео: Андрій Андрух