А. Садовий: «У Львові на території ТЕЦ-2 запрацював завод з переробки ртутних енергоощадних ламп»

  • 11.11.2016, 14:09
  • 1748
  • Христина Процак
Ще в жовтні 2015 року у Львові на базі міської ТЕЦ-2 запустили лінію з переробки ртутних енергоощадних ламп. Установка – унікальна, і є єдиною такою на території України, відтак – готова приймати лампи не лише зі Львова та області, а й з усього західного регіону. За годину вона переробляє 200 кг відпрацьованих електронних відходів. Цього року в жовтні міністерство екології та природних ресурсів України видало ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» ліцензію на право здійснення господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами. Сьогодні підприємство відвідав Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України.

«І ще одна добра новина цього тижня – у Львові на території ТЕЦ-2 запрацював завод з переробки ртутних енергоощадних ламп. Дуже важлива справа, в першу чергу, з точки зору екології, адже досі в Україні не було де утилізувати такі лампи, їх викидали в сміття, а це велика загроза. Такий завод – унікальний і єдиний в Україні. Будемо переробляти лампи не лише зі Львова, але й зі всієї Західної України. В результаті переробки не залишається жодних відходів. На виході ми отримуємо очищене скло, металеві та пластикові цоколі, рідку ртуть. Всі компоненти можна використовувати у вторинній переробці.

Ця історія, щоправда, має і іншу сторону, яка показала ,як насправді працює центральна влада. Ми встановили обладнання ще минулого року. І рік часу пішов на те, аби отримати ліцензію в Мінекології. Я щиро бажаю новому міністру екології кардинально змінити цю ситуацію», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух