«Для нас буде велика честь, якщо ми зможемо налагодити міцну співпрацю зі Львовом», - Лєшек Карський, Головна інспекція охорони довкілля (Польща)

На стадіоні «Арена Львів» 5-6 жовтня триває Міжнародний екологічний форум «Вода та Енергія». Під час Форуму обговорюють реформи в екологічному законодавстві, європейський досвід реорганізації ринку комунальних послуг, технологічні інновації у сфері охорони навколишнього середовища, політику заміщення традиційних енергоресурсів альтернативними джерелами енергії. Розпочався Форум пленарною дискусією на тему «Екологія», під час якої польські експерти наголосили на важливості співпраці України і Польщі у напрямку екології.

«Мені дуже приємно бути сьогодні тут у Львові – це чудове місто, мені приємно бути в Україні. Я хочу розповісти про досвід, який має головна інспекція охорони довкілля щодо збереження екологічної безпеки.

Питання, які стосуються охорони навколишнього середовища, впливають на рівень життя громадян будь-якої країни. Кожна держава, яка хоче підняти рівень життя своїх мешканців, має дбати про екологічний стан. Для нас буде велика честь, якщо ми зможемо налагодити міцну співпрацю зі Львовом.

У нас з вами не лише спільна р. Вісла і р. Буг. У нас є багато інших спільних водних питань, які мають показати, що співпраця України і Польщі має бути дуже тісною. Дві сторони мають говорити про співпрацю завжди, вона має дуже велике значення для обох народів. Чим більше ми співпрацюватимемо, тим швидше будемо мати зразки співпраці, яких немає у Центральній Європі», - зазначив директор департаменту стратегії Головної інспекції охорони довкілля (Польща) Лєшек Карський.

«Зараз у нас в планах є впровадження системи державного моніторингу, яка полягатиме в обстеженні річкових басейнів, поверхневих вод, підземних, морських.

Завдяки цьому моніторингу ми будемо визначати, який екологічний стан може бути у певному басейні. Особливість цього підходу і моніторингу дозволить отримати цілісну картину стану водойм.

Ми поділили державний моніторинг на три етапи: діагностичний, операційний і дослідницький. Діагностичний – перший етап, коли система буде запущена, під час чого ми будемо визначати всі показники водних ресурсів. Це наш перший крок – тотальний моніторинг.  Кінцевим результатом цього моніторингу буде створена карта екологічного стану масивів поверхневих вод за результатами моніторингу», - зазначив заступник міністра екології України Микола Кузьо.