На ІІІ Міжнародному екологічному форумі обговорили впровадження нових Правил приймання стічних вод

Сьогодні, 5 жовтня, у Львові стартував ІІІ Міжнародний екологічний форум «Вода та енергія». На форумі українські експерти у галузі водопостачання обговорили впровадження нових правил стічних вод, проблеми, які виникли при погодження нових правил, обговорили відповідальний бізнес, який може допомогти дотримуватись цих правил.

«Всі каналізаційні мережі потребують заміни і реконструкції. В Україні є 9 міст і 332 селища міського типу, які взагалі не мають централізованого водовідведення. Наше завдання зараз – розробити Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення», - зазначила Тетяна Медвідь, Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ.

Загалом Правила спрямовані на запобігання порушень у роботі мереж і споруд каналізації, підвищення рівня безпеки їх експлуатації та забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод підприємств.

Скид стічних вод підприємств у міську каналізацію з перевищеннями граничнодопустимих концентрацій – проблемне питання як для водоканалу, так і для усього міста. Адже це не лише погіршує стан системи водовідведення, а й становить загрозу екології. Відтак ми здійснюємо контроль за якісним та кількісним складом стічних вод підприємств, що скидаються у промислово-побутову каналізацію міста.

«Основними характеристиками забрудненості стічних вод є завислі речовини, біохімічне споживання кисню, хімічне споживання кисню, вміст амонійного азоту, фосфатів та синтетичних поверхнево-активних речовин. Підвищена концентрація цих забруднюючих речовин в стічних водах ускладнює роботу споруд біологічної очистки, а іноді порушує весь технологічний процес.

Таким чином в Україні потрібно повністю модернізувати, побудувати і впровадити очисні споруди - інженерні споруди системи каналізації для очищення, знешкодження й знезараження стічних вод», - зазначила директор ТОВ «Білоцерківвода» Ольга Бабій.