На Еко-форумі «Вода та Енергія» обговорили нову систему моніторингу якості водних ресурсів України

У Львові триває ІІІ міжнародний екологічний форум «Вода та Енергія», присвячений проблемам у сфері питного водопостачання, реформам в екологічному законодавстві, впровадженню новітніх технологій очищення комунальних стічних вод, використанню відходів як вторинної сировини, створенню умов для реалізації екологічно сприятливих стратегічних рішень. Учасники форуму обговорили нову державну систему моніторингу якості водних ресурсів.

«Щоб вся система водних ресурсів України запрацювала, важливою є побудова нової системи моніторингу вод і подальша розробка системи управління. Станом на сьогодні є відповідні напрацювання проектів та актів і очікуємо, що в найближчі місяці це буде схвалено урядом. Усі підзаконні акти, які регулюють впровадження інтегрованого управління водними ресурсами вже прийняті», - розповів Микола Кузьо, заступник міністра екології та природних ресурсів України.

Однак, за його словами, цілісного бачення, що є зі станом водних об’єктів України поки немає. Є інформація яка або фрагментарна, або нічого не говорить. Тому перший крок у напрямку реформування системи управління водними ресурсами – це запровадити нову систему моніторингу стану води.

«Це перший крок, який ми робимо після того, як були зафіксовані басейни та визначено перелік усіх об’єктів, які забруднюють водойми. Після того ми перейшли до створення системи моніторингу», - підкреслив заступник міністра.

Відповідно буде запроваджено три види державного моніторингу поверхневих та підземних вод: діагностичний, операційний та дослідницький. На основі отриманих даних будуть прийматися відповідні управлінські рішення для вирішення виявлених проблемних об’єктів.

Як наголосила Олена Марушевська, експерт проекту «ARENA», до прийняття рішень має можливість долучатися громадськість.

«Найнижчий рівень залучення громадськості – це інформування і консультування. Хоча це найнижчі рівні, однак вони є обов’язковими і відповідно до водних директив є обов’язковими. Тобто, якщо в басейні річки будуть проводитися якісь екологічні заходи, влада має про це інформувати громаду. Далі передбачається залучення громади до обговорення і співпраці у визначені найважливіших заходів, які необхідно провести на проблемному водному об’єкті», - розповіла Олена Марушевська, експерт проекту «ARENA».

Нагадаємо, впродовж 5-6 жовтня у Львові відбувається ІІІ Міжнародний екологічний форум «Вода та Енергію». Важливою подією форуму стало підписання Меморандуму між Національним фондом охорони довкілля і водного середовища республіки Польща, Львівською міською радою, ЛМКП «Львівводоканал» та Міністерством екології та природних ресурсів України про спільні заходи із забезпечення ефективної очистки стічних вод міста Львова для досягнення мінімізації забруднення басейну транскордонної ріки Західний Буг.