У мерії напрацювали заходи для недопущення засмічення заказника «Торфовище Білогорща» та виявлення порушників

  • 23.07.2021, 12:42
  • 1260
  • Пресслужба ЛМР
Мерія за збереження і приведення до належного стану територію заказника «Торфовище Білогорща». Відповідно до прийнятого рішення виконавчого комітету ЛМР «Про вжиття невідкладних заходів щодо приведення до належного санітарного стану території ландшафтного заказника місцевого значення «Торфовище Білогорща», напрацьовано низку заходів для недопущення засмічення заказника та виявлення порушників.

фото: Олександр Мазуренко

«З метою збереження унікальної екосистеми та раціонального використання території заказника «Торфовище Білогорща», пропонуємо здійснити ознакування меж території, розмістити інформаційні щити та встановити відеоспостереження, що дасть змогу контролювати в’їзд на територію заказника. Також необхідно забезпечити очищення території від накопичених відходів.

Пропонуємо передати заказник місцевого значення «Торфовище Білогорща» на обслуговування і утримання ЛКП «Зелений Львів», яке забезпечить підтримання його у належному санітарному стані», - доповів Зіновій Гладун, в.о. директора департаменту з питань поводження з відходами.

Як відзначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, з огляду на неодноразові самовільні викиди будівельного сміття на території заказника, з понеділка розпочнеться патрулювання території. Також напрацьовано механізм, що дасть змогу накладати штраф на порушників у розмірі до 170 тис грн.

«Цього тижня ми провели кілька засідань робочої групи, спільно з правоохоронцями, екологічною інспекцією. Сьогодні ми фіксуємо неодноразові несанкціоновані викиди сміття. Штраф, у розмірі 1700 грн, який платять сьогодні порушники за такі викиди, – це мізер. Тому ми напрацювали модель, що дасть змогу накладати штраф до 170 тис грн. А з понеділка розпочинається кампанія спільно з поліцією та екоінспекцією. Закликаю всіх небайдужих мешканців, громадськість проводити спільне патрулювання, щоб ті, хто засмічує цей заказник, були притягнуті до відповідальності», - наголосив Андрій Москаленко.

Щодо локацій, куди можна вивезти будівельне сміття, то за інформацією Романа Яциковича, представника департаменту з питань поводження з відходами, на території міста протягом останніх двох років діють два пункти прийому великогабаритного та будівельного сміття – на вул. Жовківська, 18 та вул. Князя Лева, 4а.

«Якщо у мешканців є потреба вивезти будівельне сміття, то на території міста працює 5 компаній-перевізників і кожна з них надає таку послугу.

Також наш комунальний перевізник ЛКП «Львівспецкомунтранс» обслуговує два майданчики, куди можна здати будівельні відходи. Їх можна привезти самостійно. Вагою до 1 тонни приймають безкоштовно. Після тонни є оплата. Також можна замовити послугу з вивезення будівельних відходів «під ключ». Коштуватиме це 2100 грн», - розповів Роман Яцикович.

відео: Андрій Андрух