На проектування території парку «Знесіння» з бюджету міста виділено 250 тисяч гривень

  • 04.11.2008, 02:00
  • Андрій Яремко
Для рекреаційного розвитку території парку «Знесіння» з міського бюджету виділено 250 тисяч гривень на детальне проектування території. Проектом передбачається розвиток туристично — адміністративної зони з візит — центром та комплексом для обслуговування відвідувачів. Крім того проектом передбачено проведення благоустрою прилеглої території парку площею 25 га, що розташована в межах вулиць Лісної, Харківської, Барвінських, О. Довбуша, М. Кривоноса, Опришківської, митр. В. Липківського.

«Це вперше за багато років з міського бюджету виділено кошти на проектування. Останнім часом ми отримували фінансування тільки на господарську діяльність», – зазначив директор РЛП «Знесіння» Олександр Завадович.

Особливе значення у парку мають південно — західні вузли входів зі сторони вул. М. Кривоноса та О. Довбуша, оскільки вони лежать між двома відомими туристичними осередками міста: історичним парком «Високий Замок» та Шевченківським гаєм, а також розміщені недалеко від центру міста. Тому на вул. Довбуша, 24 передбачається створення інформаційно — освітнього осередку та комплексу з обслуговування відвідувачів.

Проектування на замовлення управління капітального будівництва виконує інститут «Укрзахідпроектреставрація».

Довідка

Проектована ділянка є частиною території регіонального ландшафтного парку «Знесіння» – об’єкту природно — заповідного фонду України. Загальна площа території, що має режим регіонального ландшафтного парку – 312,1 га. Загальна площа земельних ділянок, які надані у постійне користування парку – 153,7 га;

Проектована ділянка площею 25га розташована в південно — західній частині парку «Знесіння» і є місцем, біля якого концентруються туристичні потоки. Її висота 340 — 389 м над рівнем моря.