У Львові перевірили рівень забруднення повітря

  • 05.11.2008, 02:00
  • Андрій Яремко
У жовтні працівники хімічної лабораторії КП «Адміністративно — технічне управління» провели вимірювання вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі Львова. По місту було відібрано 72 проби на хімічні інгредієнти у 20 точках. Відбір проб та інструментальні вимірювання проводились безпосередньо біля стаціонарних постів спостереження забруднення на відстані до 50 м. В результаті проведених замірів перевищення максимально — разової гранично — допустимої концентрації оксиду вуглецю у 1,2 рази зафіксовано на пл. Соборній, 15 та вул. Зеленій, 301, а діоксид азоту у 1,1 рази на пл. Соборній, 15 та вул. Городоцькій, 211.

«Ці дані не відображають загальної картини екологічної ситуації в місті. Наявні пости спостереження забруднення розміщені лише біля головних автомагістралей, тому відображають забруднення атмосфери викидами автомобільного транспорту, а не фонове забруднення по місту, спричинене всіма джерелами викидів», – повідомив заступник директора КП «Адміністративно — технічне управління» Леонід Назаренко.

Нагадаємо, що наступного року КП «Адміністративно — технічне управління» матиме нову пересувну екологічну лабораторію для контролю за забрудненням довкілля. Це буде лабораторія із більш сучасними приладами, які дадуть можливість мобільніше реагувати на звернення та скарги громадян і пришвидшити отримання результатів. Вона дозволить ефективніше та ретельніше контролювати викиди шкідливих речовин від стаціонарних джерел, скиди у відкриті водойми та каналізаційну мережу, а також викиди від автотранспорту. Уже укладено договір, за яким виготовленням лабораторії займається ЗАТ «Всеукраїнський науково — дослідний інститут аналітичного приладобудування» (м. Київ).