У Львові обстежили 16 водойм

Працівники хімічної лабораторії КП «Адміністративно — технічне управління» у листопаді обстежили 16 водойм (ставків, озер, потічків, річок), що розташовані або беруть початок на території міста. В результаті проведених хімічних аналізів найбільш забрудненими виявилися: річка Стара, потік Голосківський (вул. Замартинівська, 270), потік Білогірський (вул. Широка) та ставок на Замартинівській 270. Такі перевірки загального стану утримання водойм та концентрації забруднюючих речовин проводяться періодично згідно з комплексною місцевою екологічною програмою. Як повідомили в КП «Адміністративно — технічне управління», основними джерелами забруднення відкритих водойм є попадання в них господарсько — побутових стічних вод, промислових та побутових відходів, гниття рослинних решток, змивання дощовими водами забруднень з прилеглих територій. Крім відповідного контролю за станом водних об’єктів, захистити водойми від забруднень, обміління та заростання водно — болотними рослинами можна також за допомогою створення поблизу них деревно — чагарникових насаджень, які сприяють природній фільтрації поверхневих стоків. Це дозволило б значно покращити стан водних об’єктів та відновити їх природно — рекреаційний потенціал. Нагадаємо, що цього року львівська обласна громадська організація «Разом» за фінансової підтримки відділу громадського партнерства Львівської міської ради реалізувала проект «Збережемо озера для Львова». Проект передбачав збереження, впорядкування та очищення озер та штучних водойм Львова, проведення паспортизації львівських озер, видання брошури та карти озер Львова. Як повідомили в управлінні екології та благоустрою, для покращення стану водойм в рамках окремої програми в міському бюджеті на наступний рік планують закласти 388 тис. грн.

Працівники хімічної лабораторії КП «Адміністративно — технічне управління» у листопаді обстежили 16 водойм (ставків, озер, потічків, річок), що розташовані або беруть початок на території міста. В результаті проведених хімічних аналізів найбільш забрудненими виявилися: річка Стара, потік Голосківський (вул. Замартинівська, 270), потік Білогірський (вул. Широка) та ставок на Замартинівській 270. Такі перевірки загального стану утримання водойм та концентрації забруднюючих речовин проводяться періодично згідно з комплексною місцевою екологічною програмою.

Як повідомили в КП «Адміністративно — технічне управління», основними джерелами забруднення відкритих водойм є попадання в них господарсько — побутових стічних вод, промислових та побутових відходів, гниття рослинних решток, змивання дощовими водами забруднень з прилеглих територій. Крім відповідного контролю за станом водних об’єктів, захистити водойми від забруднень, обміління та заростання водно — болотними рослинами можна також за допомогою створення поблизу них деревно — чагарникових насаджень, які сприяють природній фільтрації поверхневих стоків. Це дозволило б значно покращити стан водних об’єктів та відновити їх природно — рекреаційний потенціал.

Нагадаємо, що цього року львівська обласна громадська організація «Разом» за фінансової підтримки відділу громадського партнерства Львівської міської ради реалізувала проект «Збережемо озера для Львова». Проект передбачав збереження, впорядкування та очищення озер та штучних водойм Львова, проведення паспортизації львівських озер, видання брошури та карти озер Львова.

Як повідомили в управлінні екології та благоустрою, для покращення стану водойм в рамках окремої програми в міському бюджеті на наступний рік планують закласти 388 тис. грн.