Фахівці визначатимуть вплив Грибовицького сміттєзвалища на ґрунтові води

  • 11.06.2010, 16:24
  • 1139
  • Андрій Яремко
Фахівці досліджуватимуть вплив твердих побутових відходів на забруднення ґрунтових вод навколо Грибовицького сміттєзвалища та прилеглих територіях. Львівська міська рада оголосила тендер на виконання цих робіт. Також розпочато торги на проведення екологічної експертизи впливу полігону на ґрунтові води. 15 червня відбудеться розкриття пропозицій, після чого буде підписано угоду на виконання робіт, повідомили у департаменті житлового господарства та інфраструктури.

У міському бюджеті на дослідження на екологічну експертизу закладено 385 тис. гривень. Згідно з умовами тендерів підрядники зобов’язані провести моніторинг до кінця вересня, а до кінця жовтня – екологічну експертизу.

Крім того у міському бюджеті Львова на 2010 рік закладено більше 3,5 млн гривень на врегулювання проблем, пов’язаних із сміттєзвалищем. Зокрема,  на будівництво водопостачання у Малехові закладено 1096 тис. гривень та 1200 тис. грн у Грибовичах. Ще 780 тис. передбачено на ремонт доріг та 420 вуличного освітлення. На оздоровлення дітей Грибовицької та Малехівської сільських рад виділено 200 тис. гривень.

Нагадаємо, торік на водопостачання сіл навколо полігону та оздоровчі путівки було затрачено 3,8 мільйона гривень міських коштів.

Довідка

Міський полігон твердих побутових відходів експлуатується з 1959 року. За роки діяльності було накопичено близько 50 млн кубічних метрів сміття.

ЛКП «Збиранка» захоронює ТПВ не тільки від населення Львова, а й від частини Городоцького, Кам’янко-Бузького, Жовківського, Пустомитівського, Миколаївського і Яворівського районів. Кількість вивезеного сміття за 2009 рік сягнула 1661 тисячу метрів кубічних, з яких 1100 тис. метрів кубічних від комунальних підприємств Львова, решта, 561 тис.  метр кубічний – інших населених пунктів.

Звалище є власністю міської ради. У 2004-2006 рр. за участі представників Львівської ОДА, Львівської міської ради, Жовківської РА, Грибовицької та Малехівської сільських рад  відбулася низка нарад, метою яких було розроблення Комплексних заходів, котрі були затверджені рішенням Львівської обласної ради від 04.07.2006р. №49.