Львівська міська рада інформує про ситуацію із захворюваністю на ГРВІ у місті

  • 07.12.2010, 16:17
  • 930
За інформацією державної санітарної епідеміологічної служби у м. Львові, за період з 29.11 до 5.12 зареєстровано 6158 хворих на грип та ГРВІ. Захворюваність серед дітей 7-14 років залишається високою і становить 1444 випадків, інтенсивний показник становить 275,7, що перевищує епідпоріг в 1,8 рази. Станом на 7 грудня у Львові захворіло 2282 дітей віком від 7 до14 років, що становить 77% від епідпорогу в цій віковій групі.

Як повідомили в управлінні освіти Львівської міської ради, станом на сьогодні у школах та садочках міста карантин не оголошено.

Пам'ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій (ГРІ),

опублікована Міністерством охорони здоров'я

ГРВІ - це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.

Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу – контактний і повітряно-крапельний.

Профілактика захворювань

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРВІ та ГРЗ.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

    повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді; загартовування та часте провітрювання приміщень; вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

    Часто мити руки з милом Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками) при кашлі та чиханні; Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

На що необхідно звернути увагу:

    Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м'язовий біль, порушується сон. Здебільшого на другу добу хвороби з'являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м'якшає, з'являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки. Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з'явитися блювання, судоми.

У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.

Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням -  це небезпечно!

При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням