За минулий тиждень у Львові захворіло 8832 особи

  • 20.12.2010, 14:53
  • 915
За минулий тиждень у Львові захворіло 8832 особи, тоді як попереднього тижня кількість захворілих на ГРВІ становила 8715 осіб. Інтенсивний показник минулого тижня становив 117,1 при епідпорозі 111,4.

Інтенсивний показник минулого тижня не на багато перевищує епідпоріг. Тобто рівень захворюваності в принципі є адекватний до пори року. Водночас за минулий тиждень порівняно з попереднім захворіло майже на 600 дітей менше у віковій категорії 7-14 років. Тому зараз санітарно-епідеміологічна служба продовжує щоденний моніторинг ситуації і вже від подальших його результатів залежатиме, чи надасть вона рекомендації місту відновити навчання у школах.

начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Водночас управління охорони здоров’я наголошує, що для збереження здоров’я львів’ян кожен мусить дотримуватися правил профілактики та правильного лікування ГРВІ.

Нагадаємо, від 9 грудня з метою запобігання поширенню захворюваності у львівських школах було запроваджено обмежувальні заходи та призупинено навчання. Про це видано  розпорядження міського голови, яке базується на рішенні міської комісії техногенної та екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Триватиме карантин до особливого розпорядження міського голови.

Пам'ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій (ГРІ)

ГРВІ - це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.

Профілактика захворювань

    повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді; часте провітрювання приміщень; вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

    Часто мити руки з милом Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками) при кашлі та чиханні; Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

Симптоми

    Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м'язовий біль, порушується сон. Здебільшого на другу добу хвороби з'являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м'якшає, з'являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки. Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з'явитися блювання, судоми. Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням -  це небезпечно!

При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.