У м.Львові відкрито нові кабінети імуноферментного аналізу

  • 15.04.2011, 10:58
  • 2500
  • Андрій Яремко
З 1 квітня у м.Львові розпочали роботу два централізованих кабінети імуноферментного аналізу, організовані на базі клініко-діагностичних лабораторій великих поліклінік міста: 2-ої міської поліклініки по вул. В.Симоненка, 4 та 4-ої міської поліклініки по вул. Червоної Калини, 68. В цих поліклініках встановлені системи для імуноферментного аналізу,  кожна вартістю 78,5 тисяч гривень, а також додаткове обладнання необхідне для проведення лабораторних досліджень. Медичний персонал, залучений до роботи у кабінетах, пройшов відповідне навчання.

Наразі, діяльність кабінетів імуноферментного аналізу розпочнеться з діагностики вірусних гепатитів В і С (І лінія). З 1 червня розгортатиметься ІІ лінія – діагностика патології вагітних, а з 1 вересня спектр ще розширюватиметься.

В 2-ій міській поліклініці будуть проводитися дослідження імуноферментним методом за скеруванням лікарів 2-ої міської поліклініки, 5-ої міської поліклініки, 5-ої клінічної лікарні, 7-ої міської поліклініки, 10-ої міської лікарні, Львівської міської лікарні «Хоспіс», Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги.

В 4-ій міській поліклініці будуть проводитися дослідження імуноферментним методом за скеруванням лікарів 4-ої міської поліклініки, 1-ої міської поліклініки, 6-ої міської поліклініки, 4-ої міської клінічної лікарні, 8-ої міської клінічної лікарні, Львівського міського пологового будинку № 1.

Кабінети створені з метою забезпечення доступності для населення досліджень імуноферментним методом, покращення якості надання медичної допомоги мешканцям м.Львова, передусім за рахунок ранньої діагностики інфекційних та неінфекційних захворювань, а також для ефективного та економічного використання систем для імуноферментного аналізу.

Цим сучасним методом можна проводити дослідження щитоподібної залози, репродуктивної функції, інших гормонів ендокринних залоз, дослідження маркерів онкологічних захворювань, TORCH-інфекції (вірус простого герпесу, цитомегаловірус, токсоплазмоз, вірус краснухи, хламідіози), дослідження маркерів гапатитів та інших інфекційних захворювань вірусної та бактеріальної етіології.За допомогою імуноферментного аналізу можна діагностувати алергічні захворювання, порушення імунної системи, паразитарні хвороби.

Система імуноферментного аналізу дає необмежену можливість програмування, редагування та зберігання результатів проведених досліджень.

Кожний набір (тест-система) для імуноферментного аналізу розрахована на 96 визначень. Вартість одного набору - до 800-900 грн. Постановка теста триває 3-5 годин.

Забір в пацієнтів венозної крові в пробірки закритого типу проводитиметься у процедурних кабінетах закладів. Кров доставлятиметься медичними працівниками у 2 і 4 міські поліклініки, де 2 рази на тиждень виконуватимуться дослідження.

Враховуючи, що в 1 МКЛ, 3 МКЛ та МДКЛ вже запроваджені дослідження методом ІФА, практично все населення міста отримає доступ до сучасного високовартісного методу діагностики багатьох захворювань.

Фоторепортаж