А.Садовий: «Тема цукрового діабету важлива для всього світу»

  • 18.04.2013, 15:34
  • 698
Експерти міжнародного рівня у Львові. Сьогодні в конференц-залі Львівського національного університету імені Івана Франка стартував 5 міжнародний освітянський курс Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету. Така міжнародна конференція у нашому місті відбувається вперше. Побажав гарної та плідної роботи учасникам конференції і міський голова Львова Андрій Садовий.

Велика честь сьогодні вітати вас у Львові. Це надзвичайно важлива конференція, тому що тема цукрового діабету важлива для всього світу. Це жахлива статистика, що кожних 10 секунд у світі 1 людина помирає від цієї хвороби. Думаю, ваша праця сьогодні, ваші думки, ваші роздуми зроблять добрий імпульс, щоб ситуація змінювалася на краще. Ви є мудрі люди, маєте великий досвід. А атмосфера Львова дає можливість для думання. Я дуже вірю в спільний розум. Коли люди збираються разом, з’являється несамовита сила, велика нова енергія. Тому я хочу, щоб ви знайшли унікальні рецепти, як цю недугу побороти, щоби світ про неї забув.

Поза вашою працею, я би також хотів, щоб ви мали час подивитися на архітектуру нашого міста. Львів творили найкращі архітектори світу. Відчуйте смак прекрасної львівської кави, доброго львівського шоколаду, нашої гастрономії, щоб ви якісно провели час і, приїхавши у свої міста, сказали рідним і друзям: «Негайно їдьте до Львова!». Тут добрі люди, вас тут завжди будуть вітати. Львів – це відкрите місто, де вас завжди будуть чекати.

Андрій Садовий, міський голова Львова

В роботі Курсів беруть участь провідні вчені з багатьох країн Європи – Великої Британії, Греції, Німеччини, Ірландії, Італії, Швеції. В якості слухачів для участі в Курсі зареєструвалися більш, ніж 400 лікарів-ендокринологів. Серед них понад 60 слухачів з інших країн – Росії, Білорусії, Молдови, Казахстану, Грузії, Азербайджану, Арменії. Є також лікарі з Польщі, Угорщини, Чехії та інших країн Європейського Союзу.

Довідка

Уже протягом шести років у Львові проводиться активна профілактична робота щодо найпоширеніших хвороб. З 2007 року у Львові започатковані та щорічно проводяться профілактичні акції, у результаті яких загалом за 2007-2012 роки обстежено 994 344 особи.

У 2012 році проведено сім акцій, за результатами яких обстежено 148 427 осіб та виявлено 5 565 хворих.

В 2012 році було проведено Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету: обстежено – 7 833 осіб, вперше виявлено гіперглікемію у 383 осіб (4,9%).

Цукровий діабет – глобальна проблема та причина величезних людських і соціально-економічних втрат. Сьогодні більше, ніж 260 мільйонів людей у всьому світі страждає на цукровий діабет (ЦД). В Україні ЦД виявлений більше, ніж в 1 млн. жителів, однак ця цифра в 2,5 рази менша істинної. Кожні 10 секунд світ втрачає людину хвору на ЦД, кожні 30 секунд — проводиться ампутація кінцівки внаслідок ускладнення ЦД. 3 млн. людей не знають про наявність у них ЦД, 15-19% хворих вперше дізнаються про ЦД під час гангрени нижньої кінцівки, 75% хворих на ЦД помирають від мікро- та макросудинних ускладнень. Як свідчить статистика, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази; ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда — в 2 рази, патології нирок – в 17 разів, артеріальної гіпертензії – в 3 рази. Аналогічна ситуація спостерігається і у Львові. Значною мірою це пов'язано з низькою поінформованістю населення про необхідність своєчасного виявлення та лікування ЦД. Простим і доступним діагностичний методом є обов’язкове визначення цукру в крові, особливо особам з групи ризику (особи з надмірною масою тіла, артеріальною гіпертензією; цукровий діабет у близьких родичів; жінки, які народили дитину більше 4 кг).

Додатки

Список файлів у вигляді списку.

  • Файл такий-то. Назва файлу українською мовою.
  • Файл такий-то. Назва файлу українською мовою.
  • Файл такий-то. Назва файлу українською мовою.