В. Зуб: «Минулого року містом було закуплено 9 наркозних апаратів для всіх лікарень, де є операційні»

  • 11.02.2014, 18:10
  • 542
Задля надання якісніших послуг маленьким пацієнтам минулого року дитяча лікарня оновила обладнання: управлінням охорони здоров’я міста та за позабюджетні кошти для лікарні було закуплено кілька важливих і дуже потрібних апаратів. Загальна вартість оновлень склала майже 4,2 млн грн.

Окрім сучасного цифрового рентген-діагностичного комплексу вартістю 1,5 млн грн, за міські кошти дитячій лікарні було придбано високочастотний респіратор ШВЛ для новонароджених у відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених. Вартість апарату - 350 тис грн. Водночас за позабюджетні кошти було придбано біохімічний автоматичний аналізатор для клініко-діагностичної лабораторії, інкубатор для новонароджених, реанімаційно-хірургічний монітор, пульсоксиметри, доукомплектовано лапароскопічну стійку. Все коштувало майже 800 тис. грн.

Крім того придбано установку для озонотерапії (вартість - 30 тис. грн), що використовується при лікуванні важких хворих в умовах реанімаційного відділення, та нову ультразвукову систему (вартість - 100 тис. грн) для впровадження скринінгового ультразвукового обстеження кульшових суглобів за методом проф.Р.Графа з метою своєчасного виявлення дисплазії кульшових суглобів у дітей раннього віку, яка дотепер в державних закладах охорони здоров'я міста не застосовувалася.

Високочастотний респіратор ШВЛ для новонароджених у відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, що був придбаний централізовано для нас минулого року, використовується для вентиляції легенів новонароджених з екстремально-низькою вагою від 500г. Дотепер аналогічний апарат був відсутній в установі. А вже зараз з його допомогою тільки за останні два місяці виходжено двоє немовлят з масою при народженні  720 та 680г. При чому без застосування цього апарату їх прогноз на життя був сумнівний.

Дмитро Квіт, головний лікар міської дитячої лікарні

Наркозні апарати ми вже оновлювали у 2007-2008 роках. Тоді ми закуповували їх для всіх наших установ. Але згідно з світовими нормами, кожні 5 років треба чи бажано оновлювати обладнання. Тому минулого року на загал містом було закуплено 9 наркозних апаратів для всіх лікарень, де є операційні, де надається хірургічна допомога. В тому числі апарат вищого класу ми закупили для дитячої лікарні, 4 апарати для лікарні швидкої допомоги, два апарати для 8-ї лікарні та по одному апарату в пологових стаціонарах.

Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР