«Коли Станція швидкої медичної допомоги була підпорядкована місту, виклики виконувались оперативніше, і були закуплені нові машини», - А. Садовий

  • 07.07.2017, 13:36
  • 2409
  • Марія Демчина
Міський голова Львова прокоментував ситуацію з оперативністю прибуття на виклики машин швидкої медичної допомоги. За його словами, коли Станція швидкої медичної допомоги підпорядковувалась місту, то на маршрути виїжджало 45 машин, а зараз, коли Станція є в підпорядкуванні ЛОДА, на маршрути виїжджає вдвічі менше машин. Окрім того, за останні роки Станція швидкої медичної допомоги не поповнилась новими машинами, а ті, що є, виїжджають на виклики за межі міста Львова і, фактично, ці машини (19 автомобілів) були придбані за кошти міського бюджету ще у 2008 році.

«У 2013 році швидку допомогу забрали від міста і передали області. Якщо у 2013 році в нас на маршрути виїжджало 45 машин, то зараз виїжджає 20, і вони обслуговують як місто Львів, так і навколишні села. Тому ситуація для мешканців міста Львова погіршилася вдвічі.

Я стомився бити в набат, і вважаю, що ця передача, це державне рішення було неправильним. Тому що за цих останніх фактично 8 років жодної нової машини область не купила для швидкої допомоги. От ті машини, які ми нові купляли, вони ще сьогодні їздять», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Так, кількість санітарного автотранспорту, який обслуговує Львів та прилеглі території, становить 63 автомобілі, з яких 50 – рухомого складу або 0,59 автомобіля на 10 тис. населення, при потребі 1,0 автомобіль на 10 тис. населення. Із загальної кількості автомобілів рухомого складу лише 19 відповідають вимогам ДСТУ 7032:2009 «Національний стандарт України. Автомобілі швидкої медичної допомоги та їхнє устаткування», решта (31 автомобіль «Газель») – знаходяться в експлуатації протягом дев’яти років і більше та мають 100% знос.

Коли Львівська станція швидкої медичної допомоги підпорядковувалася Львову, систематично оновлювався її рухомий склад. Так, 2008 року було придбано 19 одиниць санітарного автотранспорту. З 2013 року ЛКП «Львівська станція швидкої медичної допомоги» передана до спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Львівської області в радіусі 30-тикілометрової зони.

За останні три роки спостерігається тенденція до зростання кількості виїздів бригад швидкої медичної допомоги, а кількість автомобілів, що виїжджають на лінію, зменшується. Так, такий приріст у викликах за 2015 рік становив 9,5%, а за 2016 – 20,7%.