«Моя подяка пані міністру та фундації Рональда МакДональда в Україні, які зробили цей добрий жест», - А. Садовий під час відкриття Сімейної кімнати Рональда МакДональда у Львові

Сьогодні, 2 листопада, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» урочисто відкрили першу Сімейну кімнату Рональда МакДональда в Україні, яка допоможе родинам бути поруч із хворими дітьми.

Участь в заходах взяли мер Львова Андрій Садовий, в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, головний лікар «ОХМАТДИТ» Мар’яна Возниця, голова Наглядової Ради Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні Гжегож Хмелярський, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Мені сьогодні пригадалися мудрі слова, які свого часу говорив Митрополит Андрей Шептицький. Однак «червоною ниткою» у його промовах завжди йшлося про здоров’я українців. Якщо українці будуть здорові, то ми будемо! Якщо ми не будемо здорові, то буде біда.

Хочу висловити велику подяку Уляні Супрун, людині, яка Шептицького знає краще, ніж багато з нас тут присутніх. Пані Уляна вміє об’єднати багатьох людей, і українців у тому числі. Людей, які з різних куточків світу, та думають як конкретно допомогти. Бо медицина - це дуже конкретна річ: треба десь ремонт зробити, десь обладнання придбати. І це все треба сьогодні. Реформа, яку робить пані Супрун,  є дуже важливою.

Моя подяка сьогодні вам, пане міністр, за вашу працю. Також подяка фундації Дім Рональда МакДональда в Україні, які зробили цей добрий жест. Ми у Львові маємо багато благодійників. Останній раз ми віддали МРТ нашій дитячі лікарні, також Приватбанк дарував обладнання. Це добре. Та потрібно, щоб держава теж виконувала свої функції. Тому, дай Бог, щоб наступного бюджетного року держава робила те, що має робити.

Сьогодні ж я хочу подарувати керівнику Фундації монету, яка була випущена в честь Митрополити Андрея Шептицького. Ми завжди дякуємо за такі жести», - сказав у вітальному слові міський голова Львова Андрій Садовий.

Зазначимо, що сімейна кімната в «ОХМАТДИТі» з’явилася завдяки Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні, яка є частиною однойменної глобальної благодійницької мережі (благодійна організація, що фінансується за рахунок корпоративних партнерів та приватних благодійників). А також – за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. Загалом у світі вже працює 208 сімейних кімнат, які допомагають родинам у 64 країнах.

«Сімейна кімната Рональда МакДональда – це місце в лікарні, де батьки і родичі хворих дітей зможуть відпочити, поспати, поїсти, набратися сил і провести час із дитиною. У львівському «ОХМАТДИТі» сімейна кімната допоможе родинам проводити максимум часу із хворими дітьми. Адже, згідно з міжнародними дослідженнями, спільне перебування в лікарні покращує здатність родин долати труднощі, допомагає знизити рівень стресу й тривоги», - кажуть у Фундації.

Кошти на створення сімейної Кімнати були зібрані під час 15-ї благодійної програми «Долонька Щастя» в ресторанах МакДональдз у листопаді 2016 року.

Довідка

Фундація Дім Рональда МакДональда підписала договір оренди приміщення у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» для відкриття такої кімнати для батьків та дітей. ЇЇ площа – 60 кв.м. Тут є бібліотека, ігрова зона, мікрохвильова піч, дивани та душова кімната.