Робота медичної галузі Львова у 2017 році: основні акценти

Сьогодні під час звітної прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб розповів про роботу галузі у 2017 році. Пріоритетами були розвиток сімейної медицини і профілактика захворювань, охорона здоров’я дітей і матерів, запровадження електронних технологій, закупівля сучасного обладнання, активна співпраця з відомими лікарями з-за кордону.

Загалом у 2017 році на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я у Львові з різних джерел фінансування (бюджетні кошти, благодійна допомога тощо) інвестовано 87,1 млн. грн. З них реконструкцій, поточних і капітальних ремонтів виконано на 21,4 млн. грн., обладнання придбано на 65,8 млн. грн.  На сьогодні до складу управління охорони здоров’я Львівської  міської ради  входить 23 заклади охорони здоров’я: це 12 лікарень та 11 поліклінік (6 поліклінік загального профілю і 5 – стоматологічних).

«За визначенням ВООЗ, здоров’я людини на 50% залежить від її способу життя, на 20% від спадковості, ще на 20% від стану довкілля, і лише на 10% від медицини. Саме тому головна місія галузі охорони здоров’я у Львові – це профілактика захворювань у здорових людей, та  забезпечення якісного лікування тим, хто захворів», - зазначив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Так, у 2017 році:

– проведені акції з профілактики артеріальної гіпертензії, туберкульозу, онкопатологій, цукрового діабету, глаукоми, опіків у дітей, під час яких обстежено близько 126 тис. осіб. Під час акцій «Здорове місто» зареєстровано  14 587 звернень, обстежено 1 424 дитини.

– відкрито дві нові амбулаторії сімейної медицини (на вул. Тернопільській, 9 – використали 1,3 млн грн, та на вул. Личаківській, 119 –  1,8 млн грн), а також відремонтували амбулаторію в Рясне-1 на вул. Шевченка, 366 (900 тис грн). Загалом впродовж 2014-2017 рр. у місті відкрили 8 нових амбулаторій сімейної медицини.

– відкрито дитячі поліклінічні відділення на вул. Повітряній, 99 (мікрорайон Левандівка, використано  200 тис. грн.) та на вул. Рапопорта, 6 (260 тис. грн.); капітально відремонтовано дитяче відділення на вул. Стрийській, 61 (700 тис. грн.)

– для закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, придбано комп’ютери на кожне робоче місце сімейного лікаря на загальну суму 2,6 млн грн.

– у поліклінічних відділеннях 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева, у 2-й, 3-й, 4-й, 5-й та 6-й міських поліклініках реалізовано проект «Електронна реєстратура» (за 8 місяців онлайн записалися приблизно 93 тис осіб, це приблизно 9 % від загальних записів). В жіночій консультації 4-ї міської поліклініки запроваджено електронну медичну картку пацієнта, на запровадження якої використали понад 500 тисяч грн. Зараз таку картку запроваджують у жіночих консультаціях 3-ї та 6-ї міських поліклінік.

– дитяча міська клінічна лікарня отримала спеціалізоване обладнання для операційної нейрохірургічного відділення вартістю 10,8 млн грн, УЗД-сканер експертного класу вартістю 1,8 млн грн, обладнання для лікування гіпотермії новонароджених вартістю 1,1 млн грн.; офтальмологічне обладнання на суму 1,6 млн. грн. та інше обладнання на суму понад 1 млн грн. Також в дитячій лікарні відкрили «Вікно життя», і за цей час там залишили дві дитини, давши їм шанс на життя. 

– у  4 міській лікарні на базі відділення ревматології створено відділення фізичної реабілітації для пацієнтів з ураженням опорно-рухового апарату (на це використали близько 670 тис. грн.)

– для акушерських та гінекологічних стаціонарів 3-ї міської клінічної лікарні закуплено операційні столи на суму 2,3 млн грн.

– пологові стаціонари отримали нові ліжка, матраци та медичне обладнання на суму 153,1 тис грн,  виконано ремонтів на суму 828,6 тис грн.

– в лікарні швидкої медичної допомоги  встановлено ендоскопічну систему для лапароскопії і гістероскопії вартістю 1,7 млн грн.

– у 5-тій міській поліклініці відкрито міський міжрайонний скринінговий центр для діагностики передракових захворювань та раку у жінок, який забезпечено обладнанням на загальну суму понад 11 млн грн.

– для лікарні швидкої медичної допомоги, для поліклінік Франківського (2 міська поліклініка),  Сихівського (4 міська поліклініка), Залізничного (5 міська поліклініка) районів та м. Винники закуплено цифрові рентген-апарати на загальну суму 23,3 млн. грн.;

– для всіх закладів охорони здоров’я закуплено фізіотерапевтичне обладнання на загальну суму 3,63 млн. грн (80 одиниць фізіотерапевтичного обладнання – 20 комплектів по 4 апарати з врахуванням європейського досвіду);

– на базі міських лікарень Львова відомі лікарі зі США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Польщі та Ізраїлю проконсультували понад 400 і спільно з львівськими лікаря прооперували понад 100 українських пацієнтів з різними захворюваннями.

відео: Андрій Андрух