В. Зуб: «Мають перетворитися всі наші 12 закладів, які надають первинну допомогу, щоб механізм «гроші ходять за пацієнтом» міг запрацювати»

Сьогодні під час прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб пояснив, що всі медичні заклади, в яких надають первинну медичну допомогу, перетворюватимуть із бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства, щоб ці заклади могли укладати договори з Національною службою здоров’я України, а відтак, отримувати кошти на обслуговування своїх пацієнтів.

«Треба реорганізувати бюджетні установи в комунальні некомерційні підприємства. Це стосується тих установ, які надають первину допомогу. Тобто для того, щоб реалізувати принцип «гроші ходять за пацієнтом», необхідно змінити організаційно-правову форму наших закладів охорони здоров’я. І це найголовніше. Бо тільки за цієї умови заклади зможуть укладати договори з Національною службою здоров’я України, яка вже створена і вже обраний її керівник. Саме ця служба буде напряму фінансувати заклад з державного бюджету – вже не буде медичних субвенцій.

З квітня 2018 року планується старт компанії з вибору лікаря з надання первинної допомоги, і кожен пацієнт має право обрати лікаря незалежно від місця свого  проживання, закріпивши це право шляхом підписання декларації з сімейним лікарем.

Декларація підписується у двох паперових екземплярах – один залишається у лікаря і один у пацієнта, а також електронний варіант цієї декларації скеровується в Національну службу здоров’я України, і тоді служба перераховуватиме кошти в ту установу, де ця декларація підписана.

Якщо у Львові є 12 закладів, які надають первинну допомогу, то всі 12 повинні набути статут комунального некомерційного підприємства. Якщо 10 закладів перетвориться, а два ні, то решта не зможуть підписати угоди Національною службою здоров’я України, бо не буде знята субвенція. Мають перетворитися всі, щоб цей механізм «гроші ходять за пацієнтом» запрацював.

Прогнозую, що у Львові ми плануємо це зробити з 1 жовтня. Адже той, хто не встиг це зробити до 1 липня, може це зробити до 1 жовтня або до 31 грудня.  Адже процес перетворення може тривати від 4 до 8 місяців, і потрібно  прорахувати кожен крок, щоб не наробити помилок.

І вже 22 березня плануємо винести на сесію місткої ради проекти ухвал про перетворення закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, в комунальні некомерційні підприємства», - розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

відео: Андрій Андрух