У 2018 році у Львові виписали рецептів за програмою «Доступні ліки» на 1,8 млн грн

Як розповів начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, у Львові понад 170 аптечних пунктів беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки». За два місяці цього року уже виписано хворим рецептів на загальну суму понад 1,8 млн. грн. Проте програма має певні недоліки.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Сам перелік препаратів, які є в програмі, не завжди відповідає побажанням, які мають лікарі, що призначають лікування, і пацієнти. Тобто цей перелік не містить низки препаратів, не містить комбінованих препаратів.

В нас достатньо велика мережа – понад 170 аптечних  пунктів, які є учасниками програми, всі сімейні лікарі ознайомлені з цією програмою. Проте не завжди аптеки можуть стовідсотково забезпечити весь перелік препаратів, які є в реєстрі.

За два місяці ми виписали і вже проплатили рецептів на суму понад 1,8 млн. грн., тоді як впродовж минуло року ми виписали рецептів на суму 7,8 млн. грн. Тобто активність цього року вища, і ми активно працюємо, щоб люди отримали те, на що вони мають право», - розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.