Володимир Зуб розповів, що планують зробити в медичній галузі Львова у 2018 році

Сьогодні під час прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб розповів про те, що планують реалізувати в медичній галузі у Львові впродовж 2018 року. Серед основних планів – створення відділення невідкладної допомоги, центру раннього втручання, нових амбулаторій сімейної медицини, поширення електронної реєстратури і запровадження електронної медичної картки, заміна ліфтів у медзакладах, проведення традиційних превентивних акцій.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Щодо наших планів на 2018 рік. Ми плануємо створити відділення невідкладної допомоги у 8-мій лікарні. Це підрозділ багатопрофільної лікарні, в якому екстрену медичну допомогу надають в цілодобовому режимі. Для України це нове явище, бо в наших лікарнях завжди були лише приймальні відділення. Впродовж минулих двох років ми проводили реконструкцію приміщень у 8-мій лікарні, вони завершуємо ці роботи, і в цьому році в бюджеті передбачили 27 мільйонів на придбання обладнання – це операційні столи, наркозні апарати, діагностичне обладнання, щоб оснастити це відділення. До кінця року плануємо відкрити це відділення», - розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Також на базі львівських поліклінік планують створити центр раннього вручання, щоб навчити батьків, як правильно доглядати за дитиною, яка має затримки і вади розвитку, та як адаптувати її до звичного життя.

«У 4-тій міській поліклініці на Сихові хочемо створити центр раннього вручання. Це раннє втручання в сім’ю, в якій є дитина, віком від 1 до 4 років, яка народилася з вродженими вадами або з високим ризиком розвитку ускладнень. Це є у світі, є в Європі, а в Україні це тільки починає створюватися. Таким аналогом є центр «Джерело», які також займаються раннім втручанням. Такі підрозділи раннього втручання створюються для того, щоб навчити батьків, як правильно доглядати за дитиною, виробляти в неї навики, щоб вона потім могла інтегруватися в суспільство. В 4-тій міській поліклініці плануємо це зробити до липня, а також розпочати цю роботу в поліклініках на Мазепи і на Виговського», - пояснив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Також, зі слів Володимира Зуба, продовжать запроваджувати електронну  реєстратуру в 3-тій міській лікарні – а це амбулаторія в Рясному, амбулаторія на Рапопорта, та 5-тій міській лікарні – це Чупринки, 45 і Чупринки, 61.

У 2018 році розпочнуть роботи зі створення амбулаторії сімейної медицини для мікрорайону Знесіння та смт. Рудно, а також – нового поліклінічного відділення в мікрорайоні Рясне-1.

«Плануємо відремонтувати приміщення на вул. Б. Хмельницького, 195, які нам надають для створення там амбулаторії сімейної медицини для мікрорайону Знесіння. Також ми плануємо в мікрорайоні Рясне на Шевченка, 360 відремонтувати вільне приміщення для того, щоб розмістити там амбулаторно-поліклінічне відділення 3 міської лікарні.

Також плануємо в Рудно до кінця року завершити реконструкцію і ремонт закинутої будівлі, яка вже багато років стоїть, щоби в Рудно створити сучасну амбулаторію, перевести туди людей, які зараз знаходяться в пристосованих аварійних приміщеннях», - зазначив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

З грудня минулого року тривають роботи з утеплення фасаду і заміни вікон у 6-тій міській поліклініці на Медової Печери.

Також планують замінити три ліфти у медичних закладах міста.

«Цього року спільно із «Львівсвітло» плануємо замінити три ліфти – два в лікарні швидкої допомоги і один в поліклініці на Озаркевича, який вийшов з ладу вкінці минулого року і ремонту не підлягає. Загалом, говоячи про ліфти, то за останніх два роки ми замінили 4 ліфти і 1 побудувати – тобто 5 нових ліфтів в закладах охорони здоров’я. Якщо брати за період моєї роботи – то це 21 ліфт, який в закладах охорони здоров’я замінено. Тому нам треба замінити ще 13 ліфтів, а решта 50 треба підтримувати весь час – ремонтувати, модернізувати, щоб вони були в належному стані», - сказав Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

«Що дуже важливо, ми, як і в попередні роки, будемо проводити профілактичні акції, тому що профілактика – запорука нашого здоров’я», - додав він.

відео: Андрій Андрух