Мер Львова: «Єдина можливість мати об`єктивну інформацію про COVID-19 — це мати свою лабораторію»

  • 12.06.2020, 19:43
  • 1793
  • Христина Процак
Головний санітарний лікар області скерував листа до мерії з вимогою посилити карантин у Львові. Водночас багато середовищ міста навпаки просять дозволити їм працювати. Мер Львова Андрій Садовий озвучив свою позицію щодо того, як варто діяти в цій ситуації. Також мер зазначив, що місто закуповує та буде облаштовувати свою лабораторію в лікарні швидкої медичної допомоги.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«Останнім часом львів'яни бачать зростання кількості людей, які мають позитивні ПЛР. Є запитання: чому це так? А тому, що більше людей здає аналізи. І є пряма залежність: більше аналізів — більше позитивних ПЛРів. Звичайно, можна закрити очі і сказати, все COVID-19 більше немає. Але він є і він ще довго буде з нами. Тому я б дуже хотів, щоб ми мали об'єктивну статистику. Чи маємо ми її сьогодні? Чесно скажу, 50 на 50. Бо всі лабораторії, які сьогодні проводять ПЛР-тестування — це державні лабораторії, і місто не має на них впливу. Хоча ми їм допомагаємо, купуємо реагенти, купуємо амуніцію — це кошти міста, кошти благодійників. Ми всім лаборантам даємо премії 10 тис. грн, щоб люди мали гідну оплату праці за те, що вони роблять. Але як вийти з ситуації? Єдине, що я можу, це просити чи вимагати в МОЗ покращити цей менеджмент, щоб люди не чекали на результати 5, 7 чи 10 днів. Щоб люди могли отримувати результат тестування день через день. Тому що важливою є об'єктивна статистика, щоб ми володіли епідеміологічною ситуацією на кожен день окремо. Тим більше, що ми вже декілька тижнів в місті маємо імуноферментні аналізи, ми їх впровадили, 5 комунальних лабораторій це роблять в місті, 5 приватних також долучилися. І люди, які хочуть здати цей аналіз, вони можуть зрозуміти, чи вони вже, можливо, і перехворіли. Бо по лікарях ми бачимо, що близько 15% вже перехворіли на COVID-19, і частина з них навіть цього не знала.

Але, повертаючись до об'єктивної інформації, єдина можливість її мати — це мати свою лабораторію. І ми таке рішення ухвалили. Ми купуємо нову сучасну лабораторію для лікарні швидкої допомоги, яка зможе робити ПЛР-тестування. Плануємо, що з осені вона вже почне працювати. Тоді буде наша відповідальність, і тоді буде правда в останній інстанції", — розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, сьогодні відбулося засідання обласної комісії ТЕБ і НС, де прийнято рішення про продовження карантинних заходів до 19 червня або ж до окремого рішення. Відповідно, це питання також розглядала міська комісія ТЕБ і НС і прийняла аналогічне рішення на виконання рішення обласної комісії.

Офіційні канали отримання інформації: