«Маємо амбітну ціль – бути першим медичним хабом в Україні», - Андрій Садовий

  • 20.05.2021, 10:24
  • 732
  • Марія Демчина
Сьогодні на сесії Львівської міської ради представляють медичну стратегію Львова. Чому вона вкрай потрібна для Львова, розповів мер міста Андрій Садовий в ефірі радіо «Львівська хвиля».

фото умовне, автор: Роман Балук

«Рік, який ми прожили з ковідом, нас багато навчив. Ще рік всі лікарні міста жили своїм життям і були максимально автономними. Але ковід показав, що для того, щоб вижити, маємо мати максимальну кооперацію, максимальну взаємодію, і вона сьогодні вже є. Тому що 8-ма лікарня, лікарня швидкої допомоги, дитяча лікарня працюють в одному напрямку – це ургентні лікарні. Є вторинна ланка – наші лікарні відновного лікування, і є ще один напрям – пологові будинки. Тому даючи цим лікарням більшу координацію, ми даємо кращий сервіс для львів’ян і більший обмін досвідом між лікарями. Це дуже важливо, бо ми не втратимо медичних працівників, а будемо платити їм вищу заробітну платню.

Однозначно це рішення будуть підтримувати на сесії депутати «Самопомочі», «Варти», «Голосу», «Свободи». Від «Європейської Солідарності» є деякі внутрішні дискусії, але я оптимістично на це все дивлюся, тому що це наше з вами життя. Ми собі поставили амбітну ціль – бути першим медичним хабом в Україні і війти у ТОП-200 медичних об’єднань світу», - розповів мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, реорганізація системи охорони здоров’я у Львові передбачатиме створення трьох медичних об’єднань:

– Перше – ургентна медична допомога. Це 8-ма лікарня, лікарня швидкої медичної допомоги і міська дитяча лікарня. Це буде Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги».

– Друге  – відновлене лікування. Це 1-ша, 4-та, 5-та лікарні та лікарня «Госпіс». Тут лікуватимуть людей, які потребуватимуть постійної допомоги. Це буде Львівське територіальне медичне об’єднання «Лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги».

– Третє – акушерство і гінекологія. Це пологовий будинок №1 на вул. Мечникова і пологове відділення на вул. Рапопорта. Це буде Львівське територіальне медичне об’єднання акушерства та гінекології.

Ознайомитись з новою медичною концепцією міста Львова можна тут.