Містян запрошують обстежити легені у Другому медоб’єднанні Львова

  • 13.03.2023, 10:21
  • Пресслужба ЛМР
Безкоштовно пройти спірографію можуть усі мешканці та гості міста, які мають підозру або хворіють на хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ), бронхіальну астму та ускладнення після Covid-19. Акція управління охорони здоров’я ЛМР та Другого медичного об’єднання Львова «Дихайте на повні груди» триватиме 13-31 березня. Таке обстеження проводять у Міському лікувально-діагностичному кабінеті «Пульміс», Міському алергологічному кабінеті та в Центрі «Терапія» Другого медичного об’єднання Львова.

Спірографія – «золотий стандарт» в діагностиці бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень. За допомогою цього обстеження можна виявити або виключити недугу. Це метод дослідження функції легень шляхом графічної реєстрації їх об’єму при диханні. За допомогою спірографії можна визначити не тільки обструкцію, а й рестрикцію, закупорку, навіть онкологічне захворювання, коли пацієнт не так видихає.

Амбулаторно  пацієнтів консультує пульмонолог або алерголог. Тоді лікар вирішує, чи продовжувати лікування вдома, чи пацієнт потребує госпіталізації.

Як зазначає ВООЗ, хронічне обструктивне захворювання легень – одне із найпоширеніших захворювань у світі. Втім, на жаль, лікарі виявляють лише 25% хворих на ХОЗЛ. Причиною є невчасне звернення за лікарською допомогою. Більшість хворих звертається тоді, коли симптоми утруднюють життя.

«Дуже важливо виявити захворювання на ранніх стадіях. Коли пацієнт вже звернувся до нас, то це переважно ІІІ-ІV стадії. Курці думають, що кашель від куріння, і тому не приходять до лікарів. Ми маємо практику записувати на спірометрію усіх пацієнтів, які звертаються у поліклініку. Таким чином, за рік у Львові виявляємо близько 500 пацієнтів з ранніми стадіями хронічного обструктивного захворювання легень», – пояснює Олена Кулітка, лікарка-пульмонолог Міського лікувально-діагностичного кабінету «Пульміс».

Пандемія коронавірусу має дуже багатогранний вплив на різні системи організму, в тому числі вплинула і на ріст захворюваності на ХОЗЛ. Пацієнти, які хворіли на Covid-19, обов’язково повинні проходити обстеження, щоб виявити обструкцію на ранніх стадіях чи фіброз.

Інколи спірографія потрібна, щоб заперечити хворобу легень і бронхів при наявних симптомах (задишка, кашель),  які можуть супроводжувати інші хвороби.

«Коли відчуваєте дискомфорт при диханні (важкість дихання в спокої, при емоційному або фізичному навантаженні, контакті з пилом, тваринами, в період цвітіння рослин тощо), проведіть цю просту діагностику, що дозволить швидко визначити захворювання і попередити ускладнення», – додає Алла Солов’янчик, лікарка-алерголог Центру «Терапія» Другого медичного об’єднання Львова.

Рекомендовано пройти обстеження спірографії людям, у яких є такі симптоми: неможливість дихати на повні груди, задишка, нестача повітря, постійний кашель, хрипи під час дихання, підвищена температура тіла. Спеціальна підготовка до спірографії не потрібна.

Для запису на спірографію потрібно зателефонувати у кол-центр: 067 150 16 17.

Адреси:

·   Міський лікувально-діагностичний кабінет «Пульміс» (вул. Коновальця, 22);

·   Міський алергологічний кабінет (вул. Лемківська, 28);

·   Центр «Терапія» (вул. Ужгородська, 1).