Львівські лікарі спільно з американським нейрохірургом позбавили дитину судом, які мучили її 11 років

  • 11.07.2023, 12:04
  • 464
  • Пресслужба ЛМР
Вже за кілька днів після другої операції дівчинка повернулася додому. Після реабілітації вона повернеться до своїх улюблених занять, а в майбутньому мріє стати лікаркою.

Юстині зараз 12 років. До 9 місяців вона була цілком здоровим малям. Одного разу мама помітила, як під час гри її донечка почала дивно трусити ручками. З часом напади траплялися вже щоночі. Тіло немовля викручувало, а м’язи напружувалися. Тоді педіатри не змогли встановити причину судом. Згодом дитині діагностували епілепсію та призначили ліки. Однак вони не допомагали.

Впродовж 11 років рідні Юстини шукали причину недуги. Відвідали десятки лікарів. Та все марно. Напади лише посилювалися. Возили навіть на лікування за кордон. А коли повернулися до України, вирішили звернутися за допомогою до спеціалістів відділення нейрохірургії дитячої лікарні святого Миколая.

Після повного обстеження Юстини, лікарі зрозуміли: єдиного вогнища, що провокує напади, в головному мозку немає. Тож потрібно чітко визначити всю зону патологічної активності, тоді шукати варіанти хірургічного лікування. А для цього звичайної енцефалограми, коли електроди, що відстежують мозкову активність, кріпляться на голову, недостатньо. Моніторинг потрібно провести на відкритому мозку. Тож основній операції передує складна діагностична.

Спеціалістам вдалося поставити електроди на зону в півкулі, звідки виникає патологічна активність, та визначити епілептогенну ділянку. Згодом, уже під час другого оперативного втручання, нейрохірурги успішно видалили усю патологічну зону. Юстина більше не страждає від судомних нападів – вони припинилися. Вже за кілька днів після другої операції дівчинка повернулася додому.

Виконати рідкісне в Україні оперативне втручання українським колегам допоміг американський нейрохірург Люк Томич. Він відвідав дитячу лікарню в межах благодійної місії БФ «Разом для України» (Razom for Ukraine) Co-Pilot progect. Прибув сюди уже втретє. За час цього візиту разом із нейрохірургами лікарні проконсультував і прооперував 10 діток. Про роботу українських лікарів американський спеціаліст відгукується схвально. «Рівень українських нейрохірургів - високий. Особливо зараз, під час війни, вони бачать більше, ніж усі у світі. Дуже цікаво бачити, як вони впроваджують інновації. Як лікують пацієнтів, які постраждали під час війни», - каже Люк Томич.