Наступного тиждня у Львові відбудуться дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету

  • 06.11.2008, 02:00
  • Андрій Яремко
Управління охорони здоров’я Львівської міської ради закликає львів’ян наступного тижня пройти обстеження і визначити рівень цукру в крові. Дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету проходитимуть у період з 10 до 14 листопада. Пройти обстеження можна у всіх поліклінічних відділеннях. Під час акції пацієнти отримуватимуть санбюлетні, пам’ятки для хворих, щоденники та інше.

Дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету будуть проводитися цього року управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради вдруге. Під час минулорічної акції було обстежено 16997 осіб. Підвищений рівень цукру в крові було виявлено у 1706 осіб, з них цукровий діабет діагностовано у 439 обстежених (2,6 %).

Цього тижня управління охорони здоров’я працює над підготовкою кабінетів для збору крові. В рамках акції 10 листопада відбудеться відкриття «Школи самоконтролю хворих на цукровий діабет» на базі ендокринологічного відділення 4 міської клінічної лікарні та проведення 14 листопада школи — семінару для хворих на цукровий діабет до Всесвітнього дня боротьби проти діабету.

Довідка

Цукровий діабет – глобальна проблема та причина величезних людських та соціально — економічних втрат. В Україні цукровий діабет виявлений більше, ніж в 1 млн. мешканців, однак ця цифра не точна. Медики підрахували, що кожні 10 секунд світ втрачає людину, хвору на ЦД, кожні 30 секунд – проводиться ампутація кінцівки внаслідок ускладнення ЦД. 3 млн. людей не знають про наявність у них ЦД. Як свідчить статистика, цукровий діабет збільшує смертність в 2 – 3 рази; ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда – в 2 рази, патологію нирок – в 7 разів, альтернативної гіпертонії – в 3 рази.