Сьогодні у Львові розпочалися дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету

  • 10.11.2008, 02:00
  • Андрій Яремко
У Львові розпочалися Дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету. Управління охорони здоров’я Львівської міської ради закликає львів’ян цього тижня пройти обстеження і визначити рівень цукру в крові. Дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету проходитимуть у період з 10 до 14 листопада. Пройти обстеження можна у всіх поліклінічних відділеннях. Під час акції пацієнти отримуватимуть санбюлетні, пам’ятки для хворих, щоденники та інше.

Дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету проводяться цього року управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради вдруге. Під час минулорічної акції було обстежено 16997 осіб. Підвищений рівень цукру в крові було виявлено у 1706 осіб, з них цукровий діабет діагностовано у 439 обстежених (2,6 %).

В рамках акції 10 листопада відбулося відкриття «Школи самоконтролю хворих на цукровий діабет» на базі ендокринологічного відділення 4 міської клінічної лікарні. Заняття в школі проводитимуть для людей, які перебувають на стаціонарному лікуванні, а також для всіх охочих. З хворими спілкуватиметься лікар ендокринолог — психолог.

В школі можна отримати санбюлетень, пам`ятку для хворого, щоденник, також отримати інформацію про харчування при захворюванні, догляд за ступнями ніг та інше.

Довідка

Цукровий діабет – глобальна проблема та причина величезних людських та соціально — економічних втрат. В Україні цукровий діабет виявлений більше, ніж в 1 млн. мешканців, однак ця цифра не точна. Медики підрахували, що кожні 10 секунд світ втрачає людину, хвору на ЦД, кожні 30 секунд – проводиться ампутація кінцівки внаслідок ускладнення ЦД. 3 млн. людей не знають про наявність у них ЦД.

Як свідчить статистика, цукровий діабет збільшує смертність в 2 – 3 рази; ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда – в 2 рази, патологію нирок – в 7 разів, альтернативної гіпертонії – в 3 рази. Доступним діагностичним методом є обов’язкове визначення цукру в крові особам з групи ризику (особи з надмірною вагою тіла, артеріальною гіпертензією, цукровий діабет у близьких родичів, жінки, які народили дитину вагою більше 4 кг).